• DOLAR 8.52
  • EURO 10.06
  • ALTIN 480.947
  • ...
Siyer Sınavı soruları yayımlandı - 2019
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından, "O'nu oku O'nu yaşa" sloganıyla Türkiye geneli düzenlenen ödüllü Siyer Sınavı, yüzbinlerin katılımıyla sona erdi. Sınav sonrası sorular da yayımladı.

Önceki yıllarda olduğu gibi sınav 4 kategori şeklinde gerçekleştirildi. 4'üncü ve 5'inci sınıf öğrencilerinin katılacağı birinci kategori için Yazar Feyzullah Zerey’in Semere Yayıncılıktan çıkan "En Güzel Örnek Hazreti Muhammed" adlı kitabı kaynak olarak belirlendi.

6, 7 ve 8'inci sınıflar ise ikinci kategoride Yazar Mehmet Ali Gönül’ün Semere Yayıncılıktan çıkan "Sevgili Peygamberimiz" isimli kitaptan sorumlu oldu.

9, 10, 11 ve 12'nci sınıf öğrencileri de Yazar İdris Şimşek’in Semere Yayıncılıktan çıkan "Hazreti Muhammed'i Tanımak" isimli kitabından mesul oldu.

Üniversite ve diğer tahsil durumuna mensup olanlar için geçerli olacak 4'üncü kategori de ise Yazar Hüseyin Yıldız'ın Semere Yayıncılıktan çıkan "Resul-i Ekrem" isimli kitabı kaynak oldu.

Puanlama 100 üzerinden değerlendirilecek

Sınavda A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü kullanıldı. Kitapçıklarda Birinci kategori için 60 soru ve 100 dakika cevaplama, 2'nci ve 3'üncü kategori için 80 soru ve 100 dakika cevaplama, 4'üncü kategori için ise 100 soru ve 120 dakika cevaplama süresi verildi. Puanlama 100 üzerinden değerlendirilecek.

Sınavın başlangıcından ilk 30 dakikadan sonra gelenler sınava alınmazken sınavın ilk 45 dakikasında aday sınavı bitirmiş olsa dahi dışarı çıkmasına müsaade edilmedi.

Yanlışlar doğruları götürecek

Birinci ve ikinci kategoride sorular 4 şıklı olup, 3 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecek. 3 ve 4'üncü kategoride ise sorular 5 şıklı olup, 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı götürecek.

Yüzbinlerce katılımcı sınav sonucunu heyecanla beklemeye başlarken, sınavda çıkan sorular yayımlandı.

İşte, 2019 yılı Umre Ödüllü Siyer Sınavı Soruları kitapçıkları:

1.  kategori A kitapçığına erişmek için tıklayın

1. kategori B kitapçığına erişmek için tıklayın

2. kategori A kitapçığına erişmek için tıklayın

2. kategori B kitapçığına erişmek için tıklayın

3. kategori A kitapçığına erişmek için tıklayın

3. kategori B kitapçığına erişmek için tıklayın

4.  kategori A kitapçığına erişmek için tıklayın

4.  kategori B kitapçığına erişmek için tıklayın 

Not: Sonuçlar sadece www.dogruhaber.com.tr' de Kaynak gösterilmeden yayınlaması kesinlikle yasaktır...

Kaynak:  www.dogruhaber.com.tr

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir