• DOLAR 8.8
  • EURO 10.483
  • ALTIN 504.672
  • ...
Microsoft: Artık Internet Explorer kullanmayı bırakın!

TEKNOLOJİ SERVİSİ

Microsoft, eski web tarayıcısı Internet Explorer'ın desteğini 2015'te sonlandırdı ancak insanlar hala bu uygulamayı varsayılan tarayıcıları olarak kullanmaya devam ediyor.

Microsoft ise bunun artık sonlanması gerektiğini düşünüyor. Dünyahalleri web sitesinin haberine göre;  Microsoft siber güvenlik uzmanı Chris Jackson yakın zamanda resmi Windows IT Pro blogunda 'Internet Explorer'ı varsayılan tarayıcı olarak kullanmanın tehlikeleri' başlıklı bir yazı paylaştı.

Jackson kullanıcılara artık eski web tarayıcısını kullanmayı bırakmaları gerektiğini söylüyor.

'INTERNET EXPLORER ARTIK BİR WEB TARAYICISI DEĞİL'

Blog yazısında Jackson Microsoft müşterilerinin hala kendisine işletmeleri için Internet Explorer ile ilgili sorular sorduğunu söylüyor.

Aslında çoğu ortalama internet kullanıcısı bugün Google Chrome, Firefox ya da Microsoft Edge gibi daha güncel tarayıcıları kullanıyor.

Ancak bazı işletmeler hala Internet Explorer için tasarlanmış eski uygulamalar ya da sitelerle çalışıyor. Pek çok şirket teknolojilerini geliştirmek yerine Microsoft'un eski web tarayıcısının işletme uyumluluk modlarını kullanmayı tercih ediyor.

Ancak Jackson 'Artık yeter' diyor. Jackson'a göre artık Internet Explorer'a bir web tarayıcısı demeyi bile bırakmalıyız. "Internet Explorer bir uyumluluk çözümüdür" diyen Jackson "Onun için yeni web standartlarını desteklemiyoruz, çoğu site normal şekilde çalışsa da günümüzde geliştiriciler yeni uygulama ve sitelerin Internet Explorer'da çalışıp çalışmadığını test etmiyor" diyor.

Jackson, Internet Explorer'ı gerektiğinde, örneğin bazı kurumsal çözümler için kullanmanın sorun olmadığını belirtse de, "O şirketler de Internet Explorer'ı varsayılan web tarayıcısı olarak kullanmamalı" ifadelerini kullanıyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir