• DOLAR 6.164
  • EURO 6.733
  • ALTIN 326.14
  • ...
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yeni askerlik sistemi açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri Dördüncü Kara Havacılık Alayı'nın Trakya bölgesine taşınacağını duyurdu. Askeri kaynaklar ayrıca düşen helikopterin motor testi sırasında kaza kırıma uğradığını belirtti.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yeni askerlik sistemi, Fırat'ın Doğusuna operasyon, FETÖ ve PKK ile mücadele ile ilgili şu açıklama yapıldı:

- Fırat'ın Doğusuna harekat planı TSK tarafından tamamlandı.

- Son 3 haftada yapılan operasyonlarda 56 PKK'li öldürüldü.

- FETÖ ile mücadele kararlılıkla devam etmektedir. Son 7 ay içinde 1076 personel açığa alınmıştır.

Yeni askerlik sistemine dair taslak Erdoğan'a sunuldu

Milli Savunma Bakanlığı, yeni askerlik sistemine ilişkin detayları da kamuoyuyla paylaştı.

Söz konusu değişikliğe dair çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği kaydedilirken, "Sistemle ilgili ilk taslak kabine toplantısında Cumhurbaşkanımıza sunuldu, çalışmalarımız diğer kurumlarla koordineli devam ediyor" bilgisine yer verildi.

Yeni askerlik sisteminde süre kısalacak mı?

Dövizle askerlik hizmetinde yaş sınırının kaldırıldığını, uzaktan eğitimle vatandaşların bulundukları yerlerden askerlik hizmetini yerine getirmelerine imkan sağlandığını bildiren Akar, "Vatandaşlarımızın eğitim durumları ile mesleki meşguliyetlerini dikkate alarak, herkesin en uygun zamanda askerlik görevini yapmasını sağlayacak şekilde, askerlik süresinin kısaltılması dahil, yeni askerlik sistemi üzerindeki çalışmalar da ilgili bakanlık ve kurumlarla yoğun bir şekilde devam etmektedir" ifadesini kullandı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir