• DOLAR 8.551
  • EURO 10.085
  • ALTIN 495.393
  • ...
İzzettin Kassam Birlikleri`nden, Keskin Kılıç Operasyonu

 

Kassam Birlikleri'nin sözcüsü Ebu Ubeyde bugün akşam saatlerinde Gazze'de düzenlediği basın toplantısında, 'işgal yönetimi direnişin gevşek davranacağını ve kendisinin bütün suçları karşısında sessiz duracağını sanıyordu' diyerek dünya kamuoyuna Keskin Kılıç Operasyonu'nun bazı ayrıntıları hakkında bilgi vermek istediklerini söyledi.

Ebu Ubeyde basın toplantısında özetle şu bilgileri verdi:

İsrail güçleri direnişe karşı dinleme cihazları yerleştirmek için Ocak 2018'de başlayarak Ekim 2018'e kadar çalışma yürüttü. Bundaki amacı Gazze'deki direniş elemanları arasındaki konuşmaları dinlemek amacıyla bir altyapı oluşturmaktı. Ancak direniş bunu birkaç kez boşa çıkardı.

İşgal yönetiminin tüm istihbarat girişimlerine rağmen israil'in araçlarını tespit etmeyi başardık. İşgal yönetimi Gazze'nin geçiş kapılarını, özellikle de Kerem Ebu Salim kapısını Özel Birlikler'in cihazlarını sokmak için kullandı.

Gazze'ye girenler kesinlikle israil Özel Birlikleri'nde görevli komandolardı. Hazırlıklı idiler. Gazze'de oturanlara verilen sahte kimlikler kullanmışlardı. Birliğin elemanlarından biri uluslararası bir kurumun şemsiyesi altında Gazze'ye birkaç kez girmişti.

Söz konusu operasyonun amacı da direnişin özel iletişim araçlarını dinlemek için cihazlar yerleştirmekti. Hazırlıklar ise birkaç ay öncesinden başlatılmıştı. Teknik cihazları, lojistik malzemeleri ve özel arabaları Gazze'ye açılan kapıları kullanarak kaçak yollarla sokmuşlardı. Bunun için özellikle de ticari malzemelerin ve insani ihtiyaç maddelerinin sokulduğu Kerem Ebu Salim kapısını kullanmışlardı. Bunları, şu an güvenlikle ilgili birtakım gerekçelere binaen açıklamadığımız bazı yerlere yerleştirmişlerdi.

Olay gününün akşamı ortalama on beş kişiden ibaret olan ve hepsi siyonist askerlerden oluşan komandolar girdi. Bunların arasında içeriden bir casus yoktu. Sisten yararlanarak engebeli bir bölgede sınıra yerleştirilmiş tellerin arasından girdiler. Askeri teçhizatlarını yanlarında bulunduruyorlardı ve hazırlıklı idiler.

Gazze'de yaşayan gerçek ailelere ait kimlikler taşıyorlardı. İşlerini kamufle etmek için de bir hayır kurumuna ait evraklar taşıyorlardı. Evraklarını kullanarak Han Yunus çevresinde turistik bir kamarayı kiralamışlardı. Birlik işlerini gerçekleştirmek için harekete geçtiğinde İzzettin Kassam Birlikleri'nden güvenlik elemanları şüphelenerek itirazda bulundu ve Han Yunus'un doğusunda siyonist grubun komutanını taşıyan aracı takip etti.

Nur Bereke ve Kassam Birlikleri'nin istihbarat komutanları, söz konusu gruptan şüphelenerek onları gözaltına almak istediler. Kassam devriyesi harekete geçince siyonist özel komandolar silah çekti ve ateş ettiler. Bu saldırı komutan Nur Bereke'nin ve mücahitlerden Muhammed El-Kurra'nın şehit olmasına neden oldu. Buna Kassam mücahitleri de silahla karşılık verdi ve onların komutanları hemen olay yerinde öldürüldü. Bir askerleri de yaralandı. Kassam Birlikleri bölgeye takviye güç yetiştirinceye kadar siyonistler ölen komutanlarının cesedini ve yaralanan askerlerini alıp olay yerinden kaçtılar.

Kassam mücahitleri onları takibe başladı. Gazze'nin bütün doğu bölgelerinde de tedbir alındı. Bu sırada işgal güçleriyle çatışma oldu ve işgal uçakları havadan saldırı düzenledi.

Kaynak, Filistin Enformasyon Merkezi

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir