• DOLAR 5.788
  • EURO 6.404
  • ALTIN 271.88
  • ...
"Bir şehrin gelişiminde basının rolü tartışılmazdır"

Van Esnaf ve Sanatkârlar Odası (ESOB) Başkanı İsa Berge, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Van'da görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltı programına Gevaş, Muradiye, Erciş, Gürpınar, İpekyolu, Özalp ilçelerinin ve merkez odalar birliğinin de başkanları katılım sağladı.

Berge, yaptığı açıklamada, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladığını belirti.

Berge, "Sizler her zaman bizim sesimiz oldunuz. Kamuoyu ile direkt irtibatımızın en önemli kanalı oldunuz. Bir şehrin ve bir ülkenin gelişiminde basının rolü tartışılmazdır. Etik değerler çerçevesinde topluma sağlıklı bilgiler sunan basınımız, böylece kamuoyunun nasıl yol alacağını belirler. Yapılan her haberin toplumun tüm bireyleri üzerinde etkin bir iz bıraktığı bilinen bir gerçektir. Bu gerçekten yola çıkarak basınımız Van'ımız ve ülkemiz için güzel ve derin izler bırakan haberlere imza atmıştır.  Van'da görev yapan yerel ve ulusal basın mensubu arkadaşlarımız bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmamıştır. Her zaman sesimiz olmuşlardır. Van ESOB olarak bize göstermiş olduğunuz ilgi nedeniyle sizlere teşekkür ediyoruz. Sıcak soğuk, gece gündüz demeden çalışan ve büyük emek veren siz değerli basın mensuplarımızın başarılarının daim olmasını diliyorum. Birlikte oluşturduğumuz güç sayesinde topluma daha güzel hizmetler sunacağımıza inanıyorum." şeklinde konuştu.

Berge, şunları söyledi: "Aydınlık bir Van'ın ve geleceği sağlam temellere oturmuş aydınlık bir Türkiye'nin siz değerli basın mensuplarının yazdığı her haberden geçtiğini biliyoruz. Güçlü kalemleriniz sayesinde Van'ımızın ve ülkemizin daha müreffeh bir seviyeye yükseleceğine inanıyorum. Sorunlarımızı ve taleplerimizi kamuoyuna ve ilgili kurumlara ulaştırmada son derece kıymetli bir köprü olan gazetecilerimizin gününü cani gönülden kutluyorum. Değerli dostlarımızın desteğiyle başkanlığa seçildiğim 27 Mayıs 2018 Pazar gününden bu yana emek veriyoruz. Yoğun bir hayırlı olsun ziyaretleri yaşandı. Bizi yalnız bırakmayan dostlarımıza çok teşekkür ediyorum.  Eğer Van ESOB olarak adımız anılıyorsa, bunda siz değerli basın mensuplarımızın büyük bir payı vardır. Bizim için verdiğiniz emek ve göstermiş olduğunuz ilgi nedeniyle size çok teşekkür ediyoruz. Sizin şahsınızda kurumlarınızı da kutluyorum. Çalışmalarımızda bizi yalnız bırakmayan Van ESOB yönetim kurulu üyelerine ve kıymetli oda başkanlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Van'ın ve Türkiye'nin 2023 vizyonuna yetişmesi adına Van ESOB olarak, Van'ın ivmesini hızlandıran projelere destek vereceğiz." (Sedat Karatay - İLKHA)


 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir