• DOLAR 5,7338
  • EURO 6,4819
  • ALTIN 255,268
  • ...
Öğrencilere TIMSS sınavı tanıtıldı

Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu'nun bir projesi olan "TIMSS" hakkında ilçeyi bilgilendirmek amacıyla Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Murat Adalı ve ekibi ilçeye bir ziyaret gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Şube Müdürleri İlyas Koyuncu ve Zeydan Kurt'un eşliğinde, Adalı ve ekibi, Ahmet Oktay Günak Ortaokuluna bir ziyaret gerçekleştirdi.

Okul müdürü Bekir Keskin bıçak'ın misafirlere okulu gezdirip tanıtmasının akabinde öğretmenler odasında bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda Ankara'dan gelen ekip, öğretmenleri TIMSS sınavları hakkında bilgilendirdi. Sınav tarihine kadar öğrencilerin hazırlanması sürecinde öğrencilere yardımcı olmaları ve çaba sarf etmeleri temennisinde bulunuldu.

Daha sonra 3 ayrı sınıfta TIMSS sınavlarına katılacak olan 120 öğrenciye hitaben Adalı bir konuşma yaptı.

Adalı, Dünya genelinde 50 ayrı ülkede TIMSS sınavlarının yapıldığını, Ülkemizde de her ilde ayrı olmak üzere belirlenmiş olan 1 okulda yapılacağını, Şanlıurfa ilini temsilen Ahmet Oktay Günak Ortaokulunun seçildiğini dile getirdi.

Adalı, "Sadece ilçenizi değil, ilinizi ve dahası ülkenizi temsil edeceksiniz. Bu sizin için bir kazanma ya da kazanamama sınavı değildir.  Uluslararası Eğitim Başarılarını Değerlendirme Kuruluşu'nun organize ettiği uluslararası öğrenci başarılarını değerlendirme çalışmasıdır." ifadelerini kullandı. (Sabri Acet - İLKHA)
 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir