• DOLAR 5,7338
  • EURO 6,4819
  • ALTIN 255,268
  • ...
"Yemen`de 22 milyon insan dünyanın en büyük açlık felaketiyle karşı karşıyadır"

Yokluk ve yoksulluğun had safhada olduğu ve dünyanın en büyük açlık felaketiyle karşı karşıya kalan Yemen'in yaşadığı bu acıyı hafifletmek ve bir nebze de olsa acılarını dindirmek için başlatılan yardım kampanyasında kendi aralarında topladıkları parayı Yemen'e göndermek için Adıyaman'daki protokol eşleri ile bir araya geldi.

Yemen için başlatılan yardım kampanyasına destek olmak amacıyla Türkiye Petrolleri Sosyal Tesislerinde Adıyaman'da görev yapan kamu kurum ve kuruluşları amirlerinin eşleriyle kahvaltıda bir araya gelen Vali Aykut Pekmez'in eşi Yeşim Pekmez, programa katılan tüm konukların açlık ve sefalet içinde yaşayan Yemen için başlatılan yardım kampanyasına destek olunmaya çağırdı.

Ülke olarak Yemenlilerin yaşadığı insanlık dramına duyarsız kalmadıklarını belirten Pekmez, "Yemen'de çocuklar başta olmak üzere 22 milyon insan dünyanın en büyük açlık felaketiyle karşı karşıyadır. Birleşmiş Milletler raporuna göre her 10 dakikada bir çocuk açlıktan ve hastalıktan ölüyor. Açlık, susuzluk ve hastalığın hüküm sürdüğü Yemen'de yaşanan insanlık dramına sessiz ve duyarsız kalamayız. Bugün sizlerle toplanmamızın amacı Yemenli kardeşlerimizin yaralarının sarılmasına bir nebze de olsa katkıda bulunmaktır. Türkiye'nin dört bir yanındaki vatandaşlarımız Yemenli kardeşlerimize yardım etmek için adeta seferber oldular. Türkiye, tarih boyunca kendisinden destek bekleyen mazlumlara aidiyeti ne olursa olsun her zaman yürek kapılarını açık bırakmıştır. Gelin hep beraber Yemen'e sahip çıkarak kardeşlerimizin gözyaşlarının sel olmasını önlemeye gayret edelim." dedi. (Cemil Özdaş-İLKHA)
 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir