• DOLAR 7.558
  • EURO 8.983
  • ALTIN 474.07
  • ...
Güneydoğu`nun en büyük şehir hastanesi yapılıyor

Gaziantep'in merkez Şahinbey ilçesinin Karataş Mahallesi'nde yapımı devam eden Şehir Hastanesi'nin inşaatında incelemelerde bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül, hastanenin çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Hastane şantiyesinde, hastanenin inşaat çalışmaları ile ilgili kurum ve yüklenici firma yöneticileri ile bir araya gelen Vali Gül, toplantıda inşaatının tamamlanmasına katkı sunacak kamu kurumlarının yerine getireceği yükümlülükler üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Vali Gül, yapımı hali hazırda planlanan şekilde devam eden Gaziantep Şehir Hastanesi'nin eksiksiz bir şekilde hizmete sunulması için ihtiyaç duyulan altyapı, bağlantı yolları, ulaşım, çevre düzenlemeleri ile diğer tamamlayıcı işlemlerin zamanında bitirilmesini istedi.

Vali Gül, yapımı tamamlandığında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük hastanesi olma özelliğini taşıyacak olan bin 875 yataklı Gaziantep Şehir Hastanesi'nin, bölgenin ve şehrin yanı sıra Ortadoğu'ya hitap edeceğini söyledi.

Gaziantep için büyük ve ayrı bir önem arz eden bu yatırımın şehre farklı bir değer katacağını da dile getiren Gül, "Hastane, sadece şehrin değil, Ortadoğu'nun sağlık üssü haline gelerek sağlık turizmine de hizmet verecek." dedi.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Uğur Aladağ, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Sezer Cihan, Şahinbey Belediyesi Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı, kurum ve yüklenici firma yöneticileri katıldı.

Şahinbey ilçesi Bağlarbaşı Mahallesi Karataş Mevkide yapımı sürdürülen hastane 640 bin metrekare kapalı alan sahip olacak. Hastane bünyesinde 636 yataklı genel, 205 yataklı kardivasküler cerrahi, 174 yataklı onkoloji, 112 yataklı psikiyatri, 498 yataklı kadın doğum ve çocuk, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri ve 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümleri olmak üzere toplamda bin 875 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir