• DOLAR 5,8753
  • EURO 6,5757
  • ALTIN 240,881
  • ...
S.Arabistan`dan tepki çeken paylaşım: Yemen`in yanındayız

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajda, Yemenli çocukların yer aldığı bir fotoğrafı ‘Yemen halkının yanındayız`, ‘Sizin çocuklarınız bizim çocuklarımız` mesajlarıyla yayınladı.

Ancak Suudi Arabistan Dışişleri`nin bu mesajlarının, Yemen`de yürütülen hava saldırılarıyla çeliştiği yorumları yapılıyor.

Kısa bir süre önce yayınlanan Birleşmiş Milletler raporunda, Suudi Arabistan önceliğindeki koalisyonun Yemen`de çarşı yerlerine, sağlık kuruluşlarına, okullara, cenaze ve düğünlere yönelik düzenlediği hava saldırıları sonucu son üç yılda 16000 sivilin yaşamını yitirdiği ya da yaralandığı belirtilmişti.

14 MİLYON YEMENLİ AÇLIKTAN ÖLEBİLİR

Suudi saldırılarının yarattığı yıkım yüzünden çoğu çocuk ve kadın 14 milyon insanın açlıktan ölüm tehlikesiyle karşı karşıya geldiği Yemen`de kolera salgını da kol geziyor.

GERÇEK ÖLÜ SAYISI 56 BİNDEN FAZLA`

Son olarak The Independent gazetesinin Ortadoğu uzmanı muhabiri Patrick Cockburn, Suudi saldırısında Yemen`de ölenlerin sayısının BM tarafından bir yıldır 10 bin olarak açıklanmasının düzenbazlık olduğunu, gerçek ölü sayısının 56 bini geçtiğini söylemişti.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir