• DOLAR 6,0466
  • EURO 6,7481
  • ALTIN 247,843
  • ...
"Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı"

Vali Aykut Pekmez Başkanlığında düzenlenen toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper ve uyuşturucu ile mücadelede görevli kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve personeli katıldı.

Gerçekleşen toplantıda uyuşturucu ile mücadele kapsamında ildeki kamu kurum ve kuruluşlarının 2018 yılında yaptıkları çalışmaları içeren bir sunum yapıldı. Yapılan sunumda İl Emniyet Müdürlüğünce 2018 yılında uyuşturucu ile mücadele kapsamında 30 kilo esrar maddesi, 435 gram eroin, 3003 adet sentetik uyuşturucu hap, 14 kilo 877 gram sentetik kannobinoid madde, 34, 6 gram metamfetamin madde ele geçirildiği bildirildi

 İl Jandarma Komutanlığınca 01 Ocak -06 Kasım 2018 tarihleri arasında uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele kapsamında 14 imal ve ticaret,170 kullanmak için satın almak, kabul etmek ve bulundurmak, 8 yasadışı ekim olmak üzere toplam 192 olay ortaya çıkartıldığı bildirilirken müdahale edilen bu olaylarda 212 şüpheli şahıs gözaltına alındığı belirtildi.

Adıyaman'da uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Pekmez, "Yapılan sunumda kurumlarımızın uyuşturucu ile mücadele kapsamında önemli çalışmalar yaptığını görüyoruz. Geleceğimizi teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bu uyuşturucu illetine karşı mutlaka eğitmemiz gerekiyor. Bundan sonra da gençlerimizin ve çocuklarımızın zararlı alışkanlıklardan, bağımlılık yapıcı maddelerden korunması amacıyla uyuşturucu kullanımını tamamıyla bitirene kadar mücadelemizi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz." dedi. (Cemil Özdaş -İLKHA)


 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir