• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.799
  • ...
"90`lı yıllardan başlayan bir zulüm silsilesi var"

Gazeteci Kemal Gümüş, "FETÖ'nün Türkiye tarihinde ve geleceğinde oluşturduğu yaralar hala kanıyor. Bu örgüt sadece 15 Temmuz darbe girişimiyle bu milleti yaralamadı. Aslında FETÖ'nün daha önce gerek hukuk, gerek istihbarat, gerek askeri alanda ciddi manada tahribatlar yaptığına tanık olduk. 90'lı yıllardan başlayan bir zulüm silsilesi var." dedi.

28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileler İnisiyatifi, Türk Medya grubunu ziyaret etti. Ziyarette yaşadıkları ilginç olayları Gazeteci Kemal Gümüş ve Yazar Halime Kökçe'ye, anlatan mağdur aileler, seslerine ses olunması için kurum yetkililerinden destek sözü aldı.

Yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirten Gazeteci Kemal Gümüş, İLKHA'ya yaptığı değerlendirmede "FETÖ'nün Türkiye tarihinde ve geleceğinde oluşturduğu yaralar hala kanıyor. Bu örgüt sadece 15 Temmuz darbe girişimiyle bu milleti yaralamadı. Aslında FETÖ'nün daha önce gerek hukuk, gerek istihbarat, gerek askeri alanda ciddi manada tahribatlar yaptığına tanık olduk. 90'lı yıllardan başlayan bir zulüm silsilesi var. O dönem devlet eliyle yapılan yargılama ve tutuklamaların birçoğu derin kumpasların sonucunda olmuştu. 28 Şubat öncesinde başlayan bu durum 28 Şubatta zirve yapmıştı. Çünkü FETÖ'nün kendisine muhalif gördüğü ya da işgal etmek istediği bir yer için kendisine engel olabilecek herhangi bir grubu kumpaslarla tasfiye ettiğini gördük." ifadelerini kullandı.

Gümüş, "MHP'nin gündeme getirdiği af tasarısı çalışmasıyla bu mağduriyetler bir kez daha gündeme geldi. 28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileler İnisiyatifi bizi ziyaret etti. Biz daha önce kısmen bunları gündeme getirmiştik. Şimdi bir kez daha bu sese ses vermek gerektiğine inanıyorum. İnşallah biz de hep beraber bu zulmün mağdurlarını ve FETÖ yargısının sebep olduğu bu zulümleri ve mağduriyetleri gündeme getirmek için gerekli desteği vereceğiz." şeklinde konuştu.

28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileler İnisiyatifi yetkililerinden Sabahattin Ugar ise "28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileler İnisiyatifi olarak Türk Medya grubunu ziyaret ettik. Burada 30 yıla yakındır cezaevinde olan kardeşlerimizin sesi olmak için yetkililerle görüşmeler yaptık. Kendileri bize ilgi göstererek sesimiz olacaklarına dair beyanda bulundular. Kemal Gümüş ve Halime Kökçe'ye çok teşekkür ederiz." dedi. (Nizamettin Aşkın - İLKHA) 
 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir