• DOLAR 5,8339
  • EURO 6,5442
  • ALTIN 252,010
  • ...
26 FETÖ şüphelisi tutuklandı!

FETÖ sözde TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve mahkemeye sevk edilen 3'ü ''mahrem sorumlu'', 23'ü asker toplam 26 şüphelinin tutuklanmasına karar verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçları Bürosunca, FETÖ'nün sözde TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, 10 Eylül'de 9 farklı ilde düzenlenen operasyonda yakalanan 53 asker şahıs ile 15 asker şahıslardan sorumlu sivil sözde ''mahrem sorumlu''nun emniyetteki işlemleri sona erdi.

Soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul Adliyesi'ne getirilen 53 asker şüpheliden 18`i etkin pişmanlıktan, 3`ü değişen delil durumundan savcılıktan serbest bırakıldı. Savcılık diğer 32 asker şüpheli ile 15 sivil sözde ''mahrem sorumlunun'' ise tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk etti.

26 KİŞİ TUTUKLANDI, 21 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği de 23'ü asker şüpheli ile 3 sözde ''mahrem sorumlunun" tutuklanmasına karar verdi. Hakimlik, 9 asker ile 12 sözde sivil sorumlusu ise etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandıkları ve haklarında başka kovuşturma bulunduğu gerekçesiyle serbest bırakılmasına karar verdi.

20 KİŞİ ARANIYOR

Soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı bulunan 17 asker şüpheli şahıs ile 3 sözde ''mahrem sorumlu'' firari olarak aranıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçları Bürosunca, FETÖ'nün sözde TSK yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, örgüt içi haberleşme amacıyla sabit kontörlü hat veya ankesörlü telefonu kullanan ve alınan itirafçı beyanlar ile yapılan teşhisler doğrultusunda aralarında muvazzafların da bulunduğu 71 asker ile sözde 18 asker ''sorumlu'' dahil, toplam 88 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

KAYNAK: AA

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir