• DOLAR 5,8025
  • EURO 6,6095
  • ALTIN 263,951
  • ...
Batman`da belediye ve DEDAŞ`ın anlaşmazlığı halkı mağdur etti

Batman'da DEDAŞ, Beşiri İlçe Belediyesi ile İkiköprü Belde Belediyesinin ilçe ve beldenin su ihtiyacını gideren dinamolarının elektriğini kesti. İlçe ve belde sakinleri elektrik kesintisi nedeni ile iki gündür susuz bırakılırken, belediye ile DEDAŞ arasında yapılan görüşmelerin olumsuz neticelendiği öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre, Beşiri İlçe Belediyesi ile İkiköprü Belde Belediyesinin toplam borçlarının yaklaşık 6,5 milyon olduğu, bu yüzden borcu olan beledilerin elektriklerini kesen DEDAŞ ile ilçe belediyesi arasında adete karşılıklı düello yaşandı.

DEDAŞ'ın elektrik kesintilerini sürdürmesi üzerine saat 16.00 sularında belediyeye ait iş makinaları da bu kez DEDAŞ'ın Beşiri İlçe binası girişindeki merdiven ve kaldırımlarını imar planına aykırı olduğu gerekçesiyle yıktı. Ayrıca kaçak yapı olduğu iddiasıyla da DEDAŞ'a ait arıza birimi binasını mühürledi. Bu durum belediyenin DEDAŞ'a "misilleme yaptı" yorumlarını beraberinde getirdi.

Beşiri ve İkiköprü 2 gündür susuz

Batman'ın Beşiri ilçesi ve İkiköprü beldesinin suları, DEDAŞ ve belediyenin arasında yaşanan sıkıntıdan dolayı kesilerek vatandaşlar mağdur ediliyor.

DEDAŞ'a borcu olduğu için sürekli olarak elektriklerinin ve beraberinde sularının kesildiğini söyleyen Beşiri ilçesi ve ilçeye bağlı İkiköprü belde sakinleri 2 gündür su sıkıntısı yaşıyor.

DEDAŞ, belediyelerin elektrik borcundan dolayı su dinamolarının elektriğini kesmesiyle olan vatandaşa oldu.

Duruma tepki gösteren ilçe ve belde sakinleri, DEDAŞ ve belediye arasında yaşanan sıkıntının ciddi anlamda kendilerini mağdur ettiğini ifade ettiler.

Vatandaşlar, bu durumun acilen düzeltilmesini ve borç için kendilerinin bu kadar zor durumda bırakılmaması gerektiğini belirterek, yetkililerin bu soruna acilen 'dur' demesi gerektiğini kaydettiler.

Öte yandan Beşiri ilçe sakinleri, belediyenin, DEDAŞ'ın Beşiri İlçe binası girişindeki merdiven ve kaldırımlarını yıkmasının ardından DEDAŞ'ın misilleme olarak ilçede tüm elektriği kestiğini aktardılar. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)
 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir