• DOLAR 5,5145
  • EURO 6,2348
  • ALTIN 234,833
  • ...
Namaz eğitimi alan çocuklar camide buluştu

Kur'an Nesli Platformu Adana Koordinatörlüğünce "Ağustos Ayı Namaz Ayı" etkinlikleri kapsamında namaz eğitimi alan 6-12 yaş gurubundaki çocuklar Adana Merkez Camii'nde buluştu.

"Hayat Namazla Güzeldir" sloganıyla ikindi vaktinde gerçekleşen etkinliğe, şehrin birçok mahallesinden gelen çocuklar katıldı.  Namazlarını cemaatle eda eden çocuklara, cami ve topluca ibadet etmenin önemi anlatıldı.

"Bin çocuğa namaz hocası dağıttık"

"Hayat Namazla Güzeldir" temalı namaz eğitimi programı hakkında bilgi veren Kur'an Nesli Platformu Adana Koordinatörü Fethullah Beyazçiçek, platform olarak 6-12 yaş gurubu yaklaşık bin çocuğa namaz hocası dağıttıklarını belirtti.

Final programı 16 Eylül'de

Bu çocukların namazla ilgili bilgiler edinebilmeleri adına platforma üye dernekler ile birçok camide iki hafta süren namaz eğitimi verdiklerini ifade eden Beyazçiçek, namazla alakalı bir de sınav gerçekleştirdiklerini söyledi. Beyazçiçek, "Hayat Namazla Güzeldir" etkinliklerinin finalini ise 16 Eylül Pazar günü ikindi namazından sonra Merkez Park açık anfi tiyatro salonunda yapacaklarını ifade etti.  

Çocuklara namazla birlikte ibadet şuuru da vermeye gayret ettiklerinin altını çizen Beyazçiçek, "Biz inanıyoruz ki, eğer bir çocuğun bir gencin hayatına namaz tam anlamıyla yansırsa onun hayatı Allah'u Teâlâ'nın razı olmuş olduğu bir hayat olur. Topluma, milletine, anne ve babasına faydalı bir evlat olur." diyerek namazın önemine değindi.

Namaz eğitimi etkinliğine katılmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren çocuklar ise, camiye gidip namaz kılmayı ve Kur'an okumayı çok sevdiklerini belirttiler. Ayrıca çocuklar, büyüdüklerinde de camiye gidip namaz kılmaya devam edeceklerini dile getirdiler. (İLKHA)
 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir