• DOLAR 5,5145
  • EURO 6,2348
  • ALTIN 234,833
  • ...
BTSO`dan eğitim vadisine yakışan cami

 

HABER MERKEZİ

Bursa ekonomisine yön veren projelerin yanı sıra sosyal sorumluluk alanında rol model çalışmalara imza atan BTSO tarafından “Eğitime Yüzde 100 Destek” projesi kapsamında kente kazandırılan BTSO Eğitim Vadisi`nde iki yeni proje daha hayata geçiyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından inşa edilen ‘TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi`nin yanı sıra bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda yapımına başlanan BTSO Caminin inşaatında ise sona gelindi.

BTSO`DAN EĞİTİM VADİSİNE CAMİ

Veysel Karani Mahallesi`nde yer alan BTSO Camisinin mimarisi ise dikkat çekiyor. 3 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü Eğitim Vadisi`nde yer alacak BTSO Camisi, bin 590 metrekarelik kapalı, 930 metrekarelik açık ibadet alanına sahip. 2 bin 100 kişi kapasiteli yapı, özgün mimarisi ve tasarımı ile dikkat çekiyor. Eşsiz bir tasarıma sahip caminin üst kısmında ise ‘Allah` yazısının yerleştirilmesi çalışmaları sürüyor.

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN MEVLİT OKUTULACAK

BTSO olarak eğitimin her zaman insanlığın geleceğine yönelik bir yatırım olduğunu ifade eden Başkan Burkay,  ‘TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi`nin ve ‘BTSO Camisi`nin bölgenin önemli bir ihtiyacağını karşılayacağını söyledi. BTSO Camisi`nin Bursa`ya ve bölgeye hayırlı olmasını dileyen Burkay, “BTSO olarak eğitim anlamında önemli projelere imza attık. Hem Anadolu Lisesi hem de cami bölgemizin ihtiyacıydı. Anadolu Lisesi`nin inşaatı TOBB öncülüğünde devam ediyor. Bizlere gelen talepler doğrultusunda bölgenin ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimiz BTSO Camisi`nin inşaatına geçtiğimiz yıl Nisan ayında başladık. 15 Temmuz Pazar günü, 2 yıl önce darbe girişiminde şehadet şerbeti içen şehitlerimiz için camimizde bir mevlit programı gerçekleştireceğiz. Ay sonuna kadar inşaat çalışmalarını tamamlamayı planladığımız camimizin Ağustos ayında ibadete açılmasını hedefliyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir