• DOLAR 8.556
  • EURO 10.084
  • ALTIN 496.837
  • ...
BIST yatırım yapmak için şirket arıyor

 

EKONOMİ SERVİSİ

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi AŞ bünyesinde kurulan ve Borsa İstanbul'un ana yatırımcısı olduğu BIST Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, yatırım yapmak ve ortak olmak için paydaşlarını arıyor.

Borsa İstanbul'dan konuyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“BİST Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, 20 milyon TL fon büyüklüğüne sahip olacak ve yüksek büyüme potansiyeli olan, ihracat, teknoloji ve yenilik odaklı KOBİ`lere, erken aşama girişimlere ve finteklere doğrudan sermaye yatırımı yapacak.

BİST Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile finansal teknolojiler, bilgi ve iletişim teknolojileri, sağlık teknolojileri, yapay zeka, makine öğrenmesi, gıda ve tarım teknolojileri başta olmak üzere geniş bir yelpazede yatırımlar yapılması hedefleniyor.

Yatırımlar Borsa İstanbul Özel Pazar üzerinden gerçekleştirilecek ve Özel Pazar üyelik şartlarını sağlayan ve hali hazırda sürdürülebilir bir gelir modeli olan anonim ve limited şirketlere yatırım yapılacaktır.

BİST Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Borsa İstanbul Özel Pazar üzerinden yapacağı yatırımlarla ekonomik büyümeyi, ihracatı ve inovasyonun gelişmesini desteklemeyi amaçlamaktadır. Başvurular, 9 Temmuz 2018`de başlayacak olup, girişimlerinin değerlendirilmesini isteyen şirketlerimiz başvuru ve diğer süreçlere  www.bistozelpazar.com adresinden ulaşabilir.

BİST Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, fon içtüzüğünün 29 Mart 2018 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi`nde yayımlanmasıyla kurulmuş olup, ihraç belgesi ile ilgili hazırlıklar için SPK ile görüşmeler yürütülmektedir

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir