• DOLAR 5,7445
  • EURO 6,4830
  • ALTIN 243,334
  • ...
"Sağlıklı bir yaşam için her gün 10 bin adım atın"

Gaziantep'te merkez Şahinbey Belediyesi tarafından "Sağlıklı Yaşam İçin Her Gün On Bin Adım" atın sloganıyla bir yürüyüş düzenlendi.

Kavaklık Parkı'nda düzenlenen yürüyüşe katılan vatandaşlar, ellerinde "Her Gün 10 Bin Adım", "Rahat Bir Nefes İçin Hareket Zamanı", "Spor Yap Sağlıklı Kal" mesajları taşıyan pankartlarla sporun önemine dikkat çektiler.

Yürüyüşün ardından kısa bir açıklama yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "sağlıklı toplum sağlıklı bireylerden oluşur" ilkesiyle hareket ettiklerini söyledi.

Her fırsatta sağlıklı yaşamın önemine dikkat çektiklerini belirten Tahmazoğlu, "Sağlıklı bir yaşam için spor şart. Vatandaşlarımızın ve bizlerin sporu hayatımızın bir parçası haline getirmemiz gerekiyor. En azından yürüyüş yapıp ve her gün on bin adım atarak sağlıklı kalabiliriz. hayatımızı da daha kaliteli bir yaşama dönüştürebiliriz. Aynı zaman da fazla kilolarımızdan ve birçok hastalıktan da spor sayesinde kurtulabiliriz. Bu tür etkinliklerin yanı sıra vatandaşlarımızı spor yapmaları için sosyal tesislerimizdeki spor salonlarına davet ediyoruz. Vatandaşlarımızı sağlıklı yaşam için her pazar düzenlediğimiz bisiklet turlarımıza katılmaya davet ederek bisiklet sürmeye de teşvik ediyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak biz başarılı öğrencilerimize bisiklet hediye ediyoruz, ortaokul ve lise öğrencilerimize karne hediyesi olarak spor ayakkabı ve değişik zamanlarda eşofman takımı hediye ediyoruz. Amacımız sağlıklı bir yaşam için on bin adımda sen at diyerek, herkesi spor yapmaya davet etmek."dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir