• DOLAR 8.652
  • EURO 10.346
  • ALTIN 494.437
  • ...
Bir bakışta Türkiye ve dünya gündemi

Türkiye ve dünya gündemi, lider programları, etkinlikler ile bir bakışta bugünün gündemi.

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van Beşyol Meydanı ve Adana İstasyon Meydanı'nda düzenlenecek mitinglerde vatandaşlara seslenecek, Çukurova Bölgesi sanayici ve işadamlarıyla akşam yemeğinde bir araya gelecek.

2- Başbakan Binali Yıldırım, Kaya Termal Hotel'de medya temsilcileriyle görüşecek, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve kanaat önderleriyle ayrı ayrı toplantılarda buluşacak, Karabağlar'daki Eski İzmir Pazar Yeri'nde halka hitap edecek. 

3- CHP Genel Başkanı  Kılıçdaroğlu, muhtarlar, STK, sendika, mimar mühendis, tabip ve ecza odaları ile iş dünyası temsilcileriyle bir araya gelecek.

4- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk olacak.

5- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, AK Parti'nin Çandır ve Çayıralan ilçe mitinglerinde konuşacak.

6- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin "Çırpınırdı Karadeniz Bakıp Türk'ün Bayrağına" temalı Samsun mitinginde konuşacak.

7- CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Hatay ve Antalya'da düzenlenecek mitinglerde halka seslenecek.

8- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, nisan ayına ilişkin uluslararası yatırım pozisyonunu ve konut fiyat endeksini açıklayacak.

9- TÜİK, satınalma gücü paritesine ilişkin 2017 yılı geçici sonuçlarını açıklayacak.

10- Türkiye ve KKTC'nin arama kurtarma teşkilatında yer alan sivil ve askeri unsurların katılımıyla gerçekleştirilecek Şehit Teğmen Caner Gönyeli 2018- Arama Kurtarma Tatbikatı, kara safhasıyla başlayacak.

11- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ile Beşşar Esed rejiminin saldırı ve ablukasındaki bölgelerde durum takip ediliyor.

12- FETÖ davaları

- Darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'nda meydana gelen olaylara ilişkin 243 kişi hakkında açılan davanın görülmesine Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

- Darbe girişiminde Jandarma Okullar Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 316 kişinin yargılandığı davaya Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

- FETÖ'nün iş dünyası yapılanması kapsamında örgüt elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay ile Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 86 sanığın yargılanmasına, İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi'nde devam edilecek.

- Şırnak'ta FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili 22'si tutuklu 427 sanığın yargılandığı dava, Adana Bölge Adliye Mahkemesi'nde görülmeye devam edecek.

- Darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada 52'si tutuklu, 12'si firari 87 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

- Düzce'de FETÖ'nün üniversite yapılanması davasında 9'u tutuklu 77 sanığın yargılanması sürecek.

- Bolu'da FETÖ'nün emniyet yapılanmasına ilişkin 28'i tutuklu 71 sanıklı davanın görülmesine devam edilecek.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir