• DOLAR 6,0406
  • EURO 6,7414
  • ALTIN 248,760
  • ...
"Amacımız Kur`an ve sünnet çizgisinde bir nesil yetiştirmek"

İkra Eğitim, Sağlık, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İkra Eğitim Der) bünyesinde eğitim alan 4-6 yaş aralığındaki öğrenciler için yılsonu etkinliği düzenlendi. Etkinlikte, mezun olan öğrencilere karneleri ve başarı belgeleri verildi.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlik, minik bir öğrencinin okuduğu Kur'an-ı Kerim ile başladı. Ardından miniklerin okudukları ilahiler, şiir ve sergiledikleri oyunlarla etkinlik devam etti.

İkra Eğitim, Sağlık, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Aslan, İkra Eğitim Der olarak 4- 6 yaş grubunda, yaklaşık 150 öğrenciye eğitim verdiklerini söyledi.

Aslan "Her yıl onlarca çocuğumuz Kur'an-ı Kerim okumaya geçiyor. Ayrıca çocuklarımıza akaid, siyer, hadis öğretiyoruz. Bununla beraber çocuklarımızın kişisel gelişimi ve el becerilerinin artmasına yardımcı oluyoruz. Bizim şiarımız; 'Zeki olmayan çocuk yoktur. İhmal edilen çocuk vardır.' Bu anlamda tüm çocuklarımızın zeki olduğuna inanıyoruz. Asıl amacımız Kur'an ve sünnet çizgisinde büyüyen bir nesil yetiştirmektir." dedi. (Emrah Deniz, Mehmet Çelik-İLKHA) 
 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir