• DOLAR 13.551
  • EURO 15.122
  • ALTIN 779.41
  • ...
Suud`u yasal yollarla(!) sömürecekler
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

ABD Suud`u son damla petrol kalana kadar sömürecek gibi görünüyor. ABD`NİN New York Eyaleti Güney Bölgesi Federal Mahkemesi, 11 Eylül 2001`de Washington ve New York`a düzenlenen eylemlerde Suudi Arabistan`a karşı iddiaları onayladı. Artık ABD vatandaşları “11 Eylül`de can ve mal kaybı yaşadım” iddiası ile Suudi Arabistan`ı uluslararası arenada mahkûm edebilecek.

Manhattan`ın bölge yargıcı George Daniels, Suudi Arabistan'ın talebini reddederek ölenlerin yakınlarının dava açabilmesine ve karşılığında Suudi Arabistan'dan tazminat alabilmesine karar verdi.

Yargıç Daniels kararına gerekçe olarak dava açan çok sayıda kişinin iddialarını gösterdi.

Bu karar 11 Eylül`de ölenlerin aileleri, yaralananlar ve iş yeri sahipleri olmak üzere yaklaşık 25 bin kişiyi kapsıyor.

Bu karar her yıl ABD`den yüz milyonlarca dolara silah satın alan, ABD`yi memnun etmek için körfez ülkeleri ile birlik olup Katar`ı boğmaya çalışan,Ilıman İslam projesini uygulayarak Batı`ya “olumlu” mesajlar vermeye çalışan Suud yönetiminin tüm çabasına rağmen ABD`nin sömürü politikasından kurtulamayacağı şeklinde yorumlandı.

ABD mahkemesi verdiği bu kararla Arabistan topraklarındaki hırsızlıklarına “yasal” bir kılıf takmış olacak. Zira ABD 11 Eylül eylemlerini bahane ederek önce Afganistan`ı işgal etmiş daha sonra Irak`ın el Kaide`ye destek verdiğini ve kitle imha silahları bulundurduğunu bahane ederek Irak`ı işgal etmişti.

ABD Kongresi, 2016 sonbaharında, 11 Eylül eylemlerinde ölenlerin ailelerine Riyad aleyhinde dava açılmasına izin veren bir yasa tasarısı için oy kullanmıştı.

ABD yargısına göre el Kaide ile Suud Yönetimi arasında bir işbirliği var ve Suud 11 Eylül saldırılarının sorumlularından.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir