• DOLAR 5,8359
  • EURO 6,5624
  • ALTIN 240,268
  • ...
Devlet değil; domuzlar çiftliği

Araştırma/Mustafa Karakaş

İşgal rejiminde bugünlerde konuşulan konu ''rüşvet''...

Rüşvetçi bir başbakana sahip olan israilde neredeyse tüm siyasetçiler Netenyahu gibi hem siyasi hem de ahlaki olarak sorunlu!

1948`de başlayan işgal ile beraber Siyonist rejimi 12 başbakan ve 10 cumhurbaşkanı yönetti. İlk dönem Siyonist katil başbakanlar hakkında teknoloji ve habere ulaşmanın bu kadar gelişmemiş olmasından kaynaklı çok fazla bilgi yok. Fakat bilgiye ulaşma kolaylaştıkça Siyonistlerin iç hırsızlıklarına ulaşmak da kolaylaştı.

RÜŞVETÇİ BAŞBAKANLAR

Siyasi olarak tüm temsilcileri gayrı meşru ve gasıp olan israilin yöneticilerinin bir başka özellikleri de rüşvete vetecavüze olan ilgileri.

Siyonist yasalara göre suça karıştığı ispatlanan ilk siyasetçi israil eski Başbakanı İshak Rabin`indir. Rabin, Siyonist yasalara göre suç ve yolsuzluk sayılan başka bir ülkede hesabı olma durumundan dolayı muhalefetin baskısına uğramış ve neticede istifa etmişti.

İsrailde suç denilince akla gelen ilk isim olan katil Netenyahu`nun hırsızlık süreci ilk defa başbakanlık koltuğuna oturduğu süreçle başladı. 1996-1999 yılları arasında ünlü iş adamı Abner Amdi`den rüşvet ve başka iş adamlarından sözde hediyeler alan Netenyahu siyasetin verdiği güçle yargılanmaktan kurtuldu.

Siyonist rejimin bir diğer eski başbakanı olan Ehud Olmert de rüşvetçi… hem de diğer siyasetçilerden farklı olarak tescilli bir rüşvetçi… Olmert 1993-2003 yılları arasında belediye başkanıyken rüşvet aldığı gerekçesiyle Şubat 2016`da 18 ay hapis cezasına çarptırılarak cezaevine gönderildi.

İsrailin bir başka rüşvetçisi ise Ariel Şaron`dur.2000 yılında başbakanlık yaparken, bir Yunan Adası`nı rüşvet olarak elde etme suçlaması ile yargılanan Şaron, hep yargıdan kaçtı. Ailece rüşvetçi olan Şaron ailesinden Ariel Şaron`un milletvekili oğlu Omri Şaron “yasa dışı finansman” dolayısı ile 9 ay hapis cezasına çarptırıldı

Sadece başbakanlar ve aileleri değil! Siyonist topraklarda cumhurbaşkanları da bu konuda yeterince mahir!

BÖYLE CUMHURA BÖYLE BAŞKAN...WEİZMAN

1993-1998 döneminde Cumhurbaşkanlığı görevini sürdüren Siyonist Ezer Weizman`de görev yaptığı dönemde rüşvet suçlamasıyla soruşturmadan geçmiş ve istifa etmesi karşılığında hakkındaki soruşturmaların kapatılmıştı

İşgal rejiminin bir diğer cumhurbaşkanı ise tecavüzcü...

İşgal altındaki topraklarda Siyonist israilin 8. Cumhurbaşkanı olma görevinde bulunan Moshe Katsav Turizm Bakanı olduğu dönemde sekreterine tecavüz etmekten dolayı hapse atılan bir siyasetçi. 7 yıllık hapis cezası alan Katsav 4 yıl yattıktan sonra denetimli serbestlikten faydalanıp serbest kalmıştı.

Son günlerdeki gündem Netenyahu… Netenyahu`nun 2001`de seçim kampanyaları boyunca Fransız iş adamı Arnaud Mimran`dan 1 milyon Doları aşkın bağış aldığı iddiası çokça konuşuluyor. Mimran`ın israildeki bir televizyona yaptığı açıklamada 1 milyon Dolarlık makbuzun hala elinde olduğunu açıklaması Siyonist katilin geleceği hakkında ipuçları veriyor.

Ayrıca Netanyahu`nun eşi Sara Netanyahu`nun başbakanlık konutu için alınan bahçe mobilyalarını kendi yazlığındakilerle değiştirmesi ve bu suçlamayı kabul etmesi de netenyahu için alarm zilleri çalınmasına neden olabilir.

Özetleyecek olursak tüm Siyonist yöneticilerin geçmişinde hırsızlık ve rüşvet var. Fakat Siyonist devlet görevde iken bu siyasilerin ceza almalarını bir şekilde engelliyor ya da istifaya zorluyor. 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir