İşgalciler 2 çocuğu daha şehit etti

İşgalciler 2 çocuğu daha şehit etti

İşgalci israil askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria ile Gazze sınırında ABD'nin Kudüs'ü "işgalci israil'in başkenti" olarak tanıma kararına tepki için düzenlenen gösterilere müdahalesinde 2 Filistinli çocuğun şehit olduğu, 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, El-Beric Mülteci Kampı'nın doğu sınırında 16 yaşındaki Emir Abdulhamid Ebu Musaid isimli Filistinli bir çocuğun işgalci israil askerlerinin kurşunuyla göğsünden vurularak, şehit olduğunu belirtti.

Aynı olaylar sırasında 3 Filistinlinin yaralandığını ifade eden Kudra, yaralılar arasında durumu ağır olanların bulunduğunu kaydetti.

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada da işgalci israil askerlerinin Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus kentine bağlı Irak Burin köyündeki müdahalesinde Filistinli bir çocuğun şehit olduğu belirtildi.

KÖYÜN GİRİŞİNDE VURULDU, HASTANEDE ŞEHİT OLDU

Kaynu, Ali'nin özel araçla kaldırıldığı Nablus'taki bir hastanede şehit olduğunu ifade etti.

Trump, skandal Kudüs kararını açıkladı
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "işgalci israil'in başkenti" olarak tanımasından bu yana, başta işgal altındaki Doğu Kudüs olmak üzere, Batı Şeria'nın çeşitli yerlerinde ve Gazze sınırında gösteriler düzenleniyor. işgalci israil askerleri bu gösterilere, gerçek, plastik mermi ve göz yaşartıcı gazla müdahale ediyor.

En Çok Okunanlar