Edirne'de başladı İstanbul'a geliyor

Edirne'de başladı İstanbul'a geliyor

Önceki gün akşam saatlerinden sonra mevsim normalleri altına düşen hava sıcaklıklarıyla birlikte Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden flaş yağış uyarıları geldi.

Yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre ülke genelinde yağışlar etkisini arttırarak devam edeceği belirtildi.

Özellikle hafta sonu yurdun bir çok yerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek.

Geçen sene bu tarihlerde İstanbul'da yoğun görülen yağışların bu sene olmaması İstanbul'da yaşayan vatandaşlara "İstanbul'a kar ne zaman yağacak?" sorusunu sorduruyor.

Prof. Dr. Orhan Şen twitter'dan yaptığı açıklamayla başta İstanbul olmak üzere yurdun büyük bölümünde 15 tatil (yarı yıl) tatilinde yoğun kar yağacağını belirtti.

Hava durumu tahminleriyle ilgili tüm detaylar haberimizde. İşte bölge bölge hava durumu tahminleri.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Güney Marmara'da hava sıcaklıkları, pazartesi gününden bu yana 15 derece civarında seyretti.

Geçen hafta sonunda hava sıcaklığının 17-18 derece olduğu Bursa'da en yüksek sıcaklığın 13 Ocak Cumartesi günü 10, 14 Ocak Pazar günü ise 3 dereceye gerilemesi bekleniyor. Kentte pazar gününün karla karışık yağmurlu geçmesi öngörülüyor.

Balıkesir'de ise en yüksek sıcaklığın cumartesi günü 8, pazar günü ise 3 dereceye kadar düşeceği ve kar yağacağı tahmin ediliyor.

Çanakkale'de de hafta sonu havanın yağmurlu ve çok bulutlu alacağı öngörülüyor. Kentte en yüksek hava sıcaklığının cumartesi günü 8, pazar günü ise 5 dereceye inmesi bekleniyor.

Marmara sahil kentlerinden Yalova'da en yüksek sıcaklığın pazar günü 4 dereceye düşeceği, karla karışık yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor.

Güney Marmara'da hava durumu, gelecek hafta başı da soğuk ve yağışlı olacak.

 

En Çok Okunanlar