'Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya edecektir'

'Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya edecektir'

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı ABD Başkanı Trump'n Kudüs kararına ilişkin, basın açıklaması yaparak kararı telin etti.

Parti binasında yapılan basın açıklamasını Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan okudu.

Telaviv'i bile israil'in başkenti olarak tanımadıklarını vurgulayan İlhan, Müslüman ülkelerin birbiriyle ve kendi iç problemleri ile boğuşurken, siyonistlerin adım adım Arz-ı Mev'ud hedefine yürüdüğüne dikkat çekti.

"Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir. Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya edecektir." diyen İlhan," Arz-ı Mev'ud projesinin hayata geçirilmesi için uygulanan projelerin başında BOP gelmektedir. Ne Saddam, ne Kaddafi ne de Suriye'de yaşananlar asıl sebep değil, bunlar halkı kandırmak için ortaya atılanlardı. Asıl hedef Büyük israil. Bunu anlamak için Filistin haritasına bakmakta fayda var. israil bugün Filistin'in önemli bir bölümünü sahip olmuşken zamanla Filistin mahallelere kadar düşmüştür. Ortadoğu'da vesayet savaşları tertiplenmektedir. Müslümanlar arasında ırk, mezhep gibi farklıları kaşıyarak çatışmaları körüklüyorlar. Bizi birbirimize düşürüyorlar. Böylece amaçlarını gerçekleştirmek ve bizi bir kerede yutabilmek için buraları adeta yumuşak lokma haline getiriyorlar. Bu hesaplara karşı uyanık olmalıyız." ifadelerini kullandı.

Yaşanan gelişme karşısında Türkiye'nin derhal somut adım atması gerektiğini söyleyen İlhan, bunları şöyle sıraladı: "Kudüs Filistin'in başkenti olarak tanınmalıdır. israil ve ABD büyükelçilikleri kapatılmalıdır. İncirlik üssü kapatılmalıdır. Yarın Cuma namazıyla birlikte Ayasofya Camii ibadete açılmalıdır. Mavi Marmara anlaşması iptal edilmelidir."  (Yunus Tuğrul- İLKHA)

'Şantiye alanındaki ağaçlar kesilmeyecek'
 

En Çok Okunanlar