• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.799
  • ...
Altını yastık altına girmeden topluyoruz

İSTANBUL

Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral, faizsiz yatırımı tercih eden kişilerin portföyünde altının önemli bir yer tuttuğunu ve Kuveyt Türk'ün altın ürünlerine önem vererek, ürün yelpazesini her geçen gün genişlettiğini ifade etti.

Hiçbir Hesapta Hesap İşletim Ücreti Almıyoruz

Altın bankacılığı ve altınla ilgili ürünlerde Türkiye'de birçok ilki gerçekleştirdiklerine işaret eden Oral, "Altın uzmanı bir bankayız. Hiçbir hesapta hesap işletim ücreti almıyoruz. Böyle olunca altın tasarruf eden biri Kuveyt Türk'ü tercih ediyor. Sektörde pazar payımız yüzde 2,5 iken kıymetli maden depo hesaplarında ise yüzde 12 seviyelerinde bulunuyor. Yaklaşık 5 kat daha büyük bir pazar payına sahibiz. Bu işe kafa yoran olmak bizi piyasada ayrıştırıyor." diye konuştu.

Kiralık Kasadan Kurtuluyorlar Ve Kar Payı Veriyoruz

Oral, altını yastık altına girmeden topladıklarını belirterek, "Müşteriye çok faydası var. Kiralık kasadan kurtuluyorlar ve kar payı veriyoruz. Ayrıca gram altın olduğu için o altını alıp satabiliyor ve yatırım yapabiliyor. Mayıs ve ekim ayları arasında altın toplama rakamlarımız normal seyrinin 2 katına kadar çıkabiliyor. Böylece biz altınları yastık altına girmeden direkt düğünden sonra toplamış oluyoruz. Hükümetin altınla ilgili yaptığı son çalışmalar da yatırımcıların altınlarını evlerinde ve kasalarında saklamak yerine bankaya getirerek hem devlet güvencesi altında saklanmasına hem de ek bir getiri elde edilebilmesine imkan sağlıyor." şeklinde konuştu. AA

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir