• DOLAR 13.48
  • EURO 15.364
  • ALTIN 771.128
  • ...
BUTEKOM örnek bir model
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

TEKNOLOJİ SERVİSİ 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası`nın (BTSO)`nun vizyonuyla 2014 yılında yeni bir kimlik kazanan BUTEKOM, Bursa iş dünyası başta olmak üzere Türkiye`nin dört bir yanından başvuru yapan firmalara çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Türkiye`nin savunma sanayi üretiminde bir markası olan ASELSAN da iş dünyasının Ar-Ge ve teknoloji odaklı yatırımlarına rehber olan BUTEKOM`da incelemelerde bulundu. Teknik ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi`nin test ve analiz laboratuvarlarında incelemelerde bulunan ASELSAN Merkezi Tedarik Direktörü Ali Rıza Kılıç ve beraberindeki heyet, aynı zamanda kuruluş çalışmaları süren İleri Kompozit Mükemmeliyet Merkezi ve Nanoteknoloji Mükemmeliyet Merkezi hakkında bilgi aldı.

“Sanayide Görmek İstediğimiz Model”

BUTEKOM`un oldukça etkileyici bir merkez olduğuna dikkat çeken Kılıç,

“BUTEKOM, bizim sanayide görmek istediğimiz bir model. Burada yapılan çalışmalar, BTSO öncülüğünde kurulan alt yapı, gerçekten bir sanayileşme modeli olmuş. Bu vizyondan dolayı BTSO`yu tebrik ediyorum” dedi.

Kılıç, şöyle konuştu:

“BUTEKOM, Ar-Ge ve teknoloji yatırımı yapacak sektör temsilcileri için çözüm ortağı bir merkez. Sadece Bursa`nın değil, Türkiye`nin her yerinden merkeze taleplerin olması BUTEKOM`un ne kadar doğru bir karar olduğunu bizlere gösteriyor. BUTEKOM`un Bursa ve Türkiye için önemli bir model olduğunu düşünüyorum. Bu merkez, ülkemizin Ar-Ge ve teknoloji yatırımlarına büyük güç katacaktır. Umuyorum ki BUTEKOM modeli, Türkiye`nin her yerinde örnek alınarak uygulanır.” 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir