DİKA Mardin'de fotoğraf sergisi açtı

DİKA Mardin'de fotoğraf sergisi açtı

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından düzenlenen "İnsan, Doğa ve Turizm" konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren 4 fotoğraf ve sergileme ödülü almaya hak kazanan 50 fotoğraf Mardin'de sergilendi.

Bir alışveriş merkezinde açılan sergiye, Kalkınma Bakanlığından yetkililerin yanı sıra Türkiye'nin dört bir tarafında hizmet veren 18 kalkınma ajansının tanıtım personelleri katıldı.

DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, "Geçmiş dönemde biz 4 il için doğa, turizm ve insan odaklı bir fotoğraf yarışması düzenledik. Burada vurgulamak istediğimiz, bölgenin saklı olan değerlerini ortaya çıkarabilmek, kıymetli insan değerlerini ortaya çıkarmak ve tamamını sanatsal mantıkla anlatabilmektir. Bölgenin farkındalığını anlatabilme anlamında böyle bir etkinlik yapmak istedik. Amaç tamamen insana, doğaya olan sevgi, turizmin bu bölgedeki olan canlılığı, algının tekrar kırılıp bu bölgenin yaşanabilir çok kıymetli bir gizemli kent ve bölge olduğunu anlatabilmektir. Farkındalık oluşturmak için bu etkinliği yaptık. Bunun gibi etkinlikleri yapmaya da devam edeceğiz." dedi. (M. Salih Keskin - İLKHA)

İlk hac kafilesi İstanbul'dan yola çıktı

İlk hac kafilesi İstanbul'dan yola çıktı

İlk hac kafilesi İstanbul'dan yola çıktı
 

En Çok Okunanlar