• DOLAR 6.863
  • EURO 7.774
  • ALTIN 396.959
  • ...
İnzar Dergisi Ağustos Sayısı Çıktı

İSTANBUL- Aylık ilim ve kültür dergisi İnzar`ın Ağustos 2017 sayısı çıktı. İnzar Dergisi 155. sayısında “vahiy” konusunu mercek altına alırken, başyazı da ise ahlaki yozlaşamaya dikkat geçmiş.

“Günümüzün Sinsi Tehlikesi: Ahlaki Yozlaşma” başlığı ile yayınlanan başyazıda; “Yozlaşma ve cehalet karşısında, her şey normalmiş gibi tepkisiz kalamayız. Aksi halde Rabbimizin bunun hesabını bizden soracağını unutmamalıyız. Rabbimiz bize muhtaç değildir. Biz kulluk vazifemizi yerine getirmezsek Allah, bu dini başkalarının vasıtasıyla ayakta tutacak, başkaları bununla müşerref olacaktır.” Sözlerine yer veriyor.

Derginin editör yazısında dosya konusuna ilişkin yapılan açıklamada da; “Kerim olan Allah, yağmurla yeryüzünü ihya ettiği gibi vahiy ile ruhları ihya etmiştir. Yine Allah kevnî ayetler ile kâinata, Kur`an ayetleri (vahiy) ile de insanların hayatına düzen vermiştir. Şüphesiz vahiy, “Gayb âleminin” gizlerine vukufiyetin ve dâr-ı bekanın saadetinin anahtarı ve dar-ı fenada ferdi ve toplumsal sükûnet ile düzen ve adaletin programıdır.” sözlerine yer veriliyor.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir