• DOLAR 6.775
  • EURO 7.392
  • ALTIN 359.21
  • ...
İzmir Büyükşehir Belediyesi`nde Grev!

EKONOMİ SERVİSİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZDENİZ AŞ ile Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Türkiye Denizciler Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinden uzlaşma çıkmaması üzerine sendika yönetimi grev kararı aldı.

Türkiye Denizcilik Sendikası`ndan yapılan yazılı basın açıklaması:

İZDENİZ`DE GREV KARARINI ASTIK

İzmir Büyükşehir Belediyesi`ne bağlı İZDENİZ A.Ş.`de beş aydır yürüttüğümüz toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tıkanması ve olumsuz sonuçlanması üzerine grev kararımızı İzmir Konak Vapur İskelesi`ne astık.

DENİZCİNİN ETKİSİ DE SERT OLUR TEPKİSİ DE SERT OLUR!

Genel Başkanımız Dr. Hasan Pekdemir yaptığı açıklamada “Aklınızı başına toplayın. Denizcinin etkisi de sert olur tepkisi de sert olur. Kimse bizim gücümüzü sınamaya kalkmasın. Gelin İzmir halkına huzursuzluk vermeyelim. Bu toplu iş sözleşmesi grev kararımız birkaç gün içinde çözülmezse hiç kimsenin kuşkusu olmasın. İzmir`de grev uygulamasına geçeceğiz bu gemileri,  filoyu bağlayacağız. Vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı İzmir halkından özür diliyoruz. Sadece alın terimizin karşılığını istiyoruz” şeklinde konuştu.

YASAYA AYKIRI BİR ŞEKİLDE BENİM EMEKÇİ DOSTLARIM VERGİSİ KESİLİYOR

Aylardır 2. Sicilde yer alan ve kesilmemesi gereken vergilerin yasadışı bir şekilde kesildiğini belirten Genel Başkanımız D.r Hasan Pekdemir konuşmasına, “Türk Uluslararası Gemi Sicili Kanunu (TUGSK) göre burası aylar öncesinden 2. sicile geçti. Bu gemi adamların vergi vermediği bir çalışma sistemi demektir maalesef görüyoruz ki yasaya aykırı bir şekilde benim emekçi dostlarım vergisi kesiliyor. TUGSK`a geçtiğimiz için bundan sonra toplu iş sözleşmesinde net ücrete geçmemiz gerekiyor. Kesilen vergimizi zaten bize devlet geri iade ediyor. Zam vermiyorlar en azından enflasyon üzerinden bir zam istiyoruz.” şeklinde devam etti.

ANLAŞMA SAĞLANAMAZSA 13 TEMMUZ`DA GREVE ÇIKACAĞIZ!

Genel Mali Sekreterimiz Cevahittin Yeşiltaş ise kara personelinin sosyal yardımlarla beraber en az maaşının bin 700 lira, kaptanların maaşlarının ise 4 bin 400 lira olduğunu, 60 gün içinde anlaşma sağlanmadığı takdirde sendika üyelerimizle birlikte 13 Temmuz tarihinde greve çıkacağımızı bildirdi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir