Tarsus'ta 'Kur'an Kursları Kardeş Oldu' Projesi

Tarsus'ta 'Kur'an Kursları Kardeş Oldu' Projesi
MERSİN - Tarsus Müftülüğüne bağlı Kur'an Kurslarındaki kaynaşmayı artırmak için, ilçedeki Kur'an Kursları birbirleri ile kardeş yapılıyor.

 

Tarsus Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen ve Kur'an kurslarının bir araya geldiği etkinlikte konuşan Tarsus İlçe Müftüsü Abdulkerim Akbaba, "Peygamberimiz, Mekke den Medine'ye hicret ettikten sonra Mekkelilerle Medinelileri kardeş ilan etmişti. Tarsus'ta Kur'an kurslarının karşılıklı kardeş ilan edilmesiyle bu uygulamanın meyveleri alınmaya başladı" dedi.

 

Yapılan ziyaretleşmenin önemi hakkında konuşan Tarsus İlçe Müftüsü Abdulkerim Akbaba, kardeş Kur'an kursları arasında yapılan karşılıklı kaynaşma ziyaretlerinin kurslar arasındaki samimiyeti, birlik ve beraberlik duygusunu geliştirdiğini, insanların birbirini ötekileştirmeden empati kurarak anlamaya çalıştıklarını bildirdi.

 

Kur'an kurslarının bir araya geldiği etkinliğe, Merkez kız Kur'an kursu ile Fevzi Çakmak mahallesi, Lütfiye Ercan, Şehitler Cami ile Yunus Emre Mahallesi Ramazan Bayram Kur'an kursu öğretici ve öğrencileri katıldı.
 
A. Hakim Kurt - İLKHA
 
 
En Çok Okunanlar