Hakkari'de 11 PKK'li öldürüldü

Hakkari'de 11 PKK'li öldürüldü

Hakkari Valiliği, Çukurca kırsalında 11 PKK'linin öldürüldüğünü ve çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiğini açıkladı.

Açıklamada, "17.06.2017 günü İlimiz Çukurca İlçesi Güven Dağı güneydoğusunda İHA ile tespit edilen bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik olarak F-16 savaş uçaklarıyla gerçekleştirilen Hava Harekatı neticesinde 6 (altı) bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bu Hava Harekatı ile birlikte gün içinde toplam 11 (on bir) bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir." denildi.

Açıklamanın devamında, "17.06.2017 günü İlimiz Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi Yeşilova Köyü bölgesinde görevlilerimizce icra edilen gözetleme faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada 1 (bir) bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş olup; 1(bir) adet AT-4 tanksavar füzesi, 1(bir) RPG-7 roket atar, 4(dört) adet RPG-7 mühimmatı, 3(üç) adet el bombası, 1(bir) adet AK-47 uzun namlulu silah, 5(beş) adet AK-47 uzun namlulu silaha ait 5 adet dolu şarjör, 1(bir) adet sırt çantası ele geçirilmiştir." ifadeleri kullanıldı. (İLKHA)

En Çok Okunanlar