DGS 'Geç Başvuru' yarın

DGS 'Geç Başvuru' yarın

2017 Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) başvuramayan adaylar 14 Haziran Çarşamba günü başvurabilecek.

24 Mayıs'ta başlayan DGS başvuruları 1 Haziran 2017 tarihinde sona ermişti. ÖSYM, geçtiğimiz aylarda aldığı bir karar neticesinde bundan sonra yapılacak her sınav için geç başvuru günü ilan edilmesine karar vermişti. Normal başvuru tarihlerinde başvuru yapmayan adaylar ÖSYM'nin ilan ettiği geç başvuru gününde başvuru işlemlerini yapabilirler.

ÖSYM daha önce yayımlamış olduğu 2017 DGS başvuru kılavuzundan DGS için geç başvuru tarihini 14 Haziran 2017 olarak açıklamıştı. 2017 DGS başvuru kılavuzuna göre 2017 DGS başvurusu yapamayan adaylar yarın saat 23.59'a kadar başvuru işlemlerini tamamlayabileceklerdir. 2017 DGS'ye girmek isteyen adaylar yarın başvurularını ÖSYM'nin aday işlemleri sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle giriş yaparak ya da ÖSYM başvuru merkezlerinden gerçekleştirebileceklerdir.

2017 DGS başvuru ücreti 90 TL olarak belirlenmişti.Geç başvuru ücreti 135 TL olarak belirlendi. Geç başvuru gününde başvuran adaylar sınava sadece Ankara'da girebileceklerdir.

Daha önce sınava başvuru yapan adaylar geç başvuru gününde başvuru bilgilerini güncelleyemeyecekler. (İLKHA)

 

En Çok Okunanlar