Muş'ta çeşitli suçlardan 5 kişi tutuklandı

Muş'ta çeşitli suçlardan 5 kişi tutuklandı

Muş Valiliğinden yapılan açıklamada oto hırsızlığında 2 kişi, kasten adam öldürme suçundan bir kişi ve yol kontrollerinde göz altına alınan 19 şahıstan 2'sinin tutuklandığı bildirildi.

Polisin yaptığı  çalışmalarda 5 ayrı otodan yapılan hırsızlık olayı ile ilgili olarak 2 kişi ve suça sürüklenen bir çocuk 16 Mayıs 2017 tarihinde yakalanarak gözaltına alındığı belirtilen Valilik açıklamasında, bu şahıslardan 2'sinin çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandığı, suça sürüklenen çocuğun ise savcılıktan serbest bırakıldığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca 14 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen kasten öldürme olayı ile ilgili olarak olayın şüphelisi şahsın yakalanarak gözaltına alındığı ve çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandığına yer verildi.

Açıklamanın devamında Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 11-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan yol ve asayiş uygulamalarında, 85 bin 713 araç ile 13 bin 467 şahısın kontrol edildiği belirtilerek, "Aranması olan 19 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Bu şahıslardan 2'si çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmış, 2 şahıstan 2 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait 107 adet fişek ve 5 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir. 17 Mayıs 2017 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde yapılan "Huzurlu Sokaklar Uygulaması" ile ilgili ilimiz genelinde yapılan çalışmalarda ise; 290 şahsın GBT sorgusu yapılmış, dilencilik yaptığı tespit edilen 19 şahsa Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince toplam 1199 TL idari para cezası kesilmiş ve dilencilikten elde ettikleri 106 TL ise Zabıta Ekiplerine teslim edilmiştir." denildi.

Açıklamada son olarak yasadışı yollardan ülkeye giriş yapan 28 Afganistan, 19 Pakistan, 5 İran ve bir Bangladeş uyruklu toplam 53 yabancı uyruklu kişinin de yakalandığı ifade edildi. (İLKHA)

En Çok Okunanlar