'Kendim için değil tek böbrekli çocuğum için iş istiyorum'

'Kendim için değil tek böbrekli çocuğum için iş istiyorum'

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi'nde ikamet eden Fevzettin Ay (28), yetkililerden yardım bekliyor. 3 yıldır iş bulma umuduyla başvurduğu bütün kapıların yüzüne kapandığını belirten Ay, biri tek böbrekli olan 2 çocuğunu abisinin yardımıyla geçindiriyor.

Ay, yıllardır işsiz olmasının verdiği sıkıntı bir yana tek böbreğiyle yaşayan 18 aylık oğlu Talha'nın durumunun sorunlarını daha da arttırdığını söyledi.

Oğlunun hastane giderleri her ne kadar SGK tarafından karşılansa da böbrek hastalığı için düzenli olarak Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitmek zorunda kalan Ay, çoğu zaman yol parası bulmakta bile zorlandığını ifade etti.

Çocuğunun durumu nedeniyle çalışmak için başka bir şehre gidemeyen Ay, gereken tedavinin yapılmaması halinde oğlunun diğer böbreğini de kaybedebileceğini sözlerine ekledi.

Ay, "İki çocuğum var. Çocuklarımdan biri 18 aylık ve tek böbrekle yaşıyor. Düzenli olarak doktor kontrolünde olması gerekir. Oturduğum ev abime ait ve abim beni her an evinden çıkarabilir. Güvenlik sertifikası ve ehliyetim var. Başta İŞKUR olmak üzere birçok kuruma başvurdum ama kimse bana dönüş yapmadı. Akçakale'de benim gibi işsiz de çok iş bekleyen de. Bu genel bir durum, onu da biliyorum. İş için başka memlekete gidebilirim ancak küçük çocuğum rahatsız ve düzenli tedavi edilmesi lazım. Bu yüzden onu bırakıp gidemiyorum. Hanımım da Suriyeli olduğu için hastane işlerini beceremez." dedi.

Kendisine yardım etmeleri için yetkililere çağrıda bulunan Ay, "Çocuğumun hasta olduğuna dair doktor raporlarım var. Çocuğum tek böbrekli ve bu benim canımı yakıyor. Ben buradan büyüklerime, yetkililere sesleniyorum. Bana iş imkânı verin. Benim için değil, 18 aylık tek böbrekli çocuğu için iş istiyorum." şeklinde konuştu. (Osman Gülebak-İLKHA)

Yurt dışı seçmen sayısı arttı

Yurt dışı seçmen sayısı arttı

Yurt dışı seçmen sayısı arttı

Yurt dışı seçmen sayısı arttı

Yurt dışı seçmen sayısı arttı
 

En Çok Okunanlar