• DOLAR 5.815
  • EURO 6.466
  • ALTIN 276.05
  • ...
CHP`den şiddet çağrısı  “EVET” DİYENLERİ DENİZE DÖKECEKLERMİŞ!

Mehmet Erkan Yavuz/DOĞRUHABER

CHP'nin kanalı olarak bilinen Halk TV ekranlarında yayınlanan ve Uğur Dündar'ın moderatörlüğünü yaptığı Halk Arenası programında, CHP'li Aykut Erdoğdu ve Hüsnü Bozkurt konuşmacı olarak katıldı. Programda sözde referandum değerlendirilmesi yapılırken, CHP`li vekil Bozkurt`un skandal sözleri ise meselenin sadece referandum olmadığını, temelde kendileri gibi düşünmeyen halka nasıl bir düşmanlık beslediklerini gözler önüne serdi.

''EVET ÇIKSA BİLE YEDİ SÜLALENİZİ DENİZE DÖKERİZ"

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt,  “16 Nisan'da %60-65 Hayır çıkacak. Diyelim ki 'Evet' çıktı, kimse heveslenmesin. Biz yine Samsun'dan başlarız, Amasya'ya gideriz, Sivas'a gideriz, Ankara'ya geliriz. Buradan İnönü'ye, Sakarya'ya, Dumlupınar'a... Ulan sizi İzmir'e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. Sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de İzmir'den denize dökeriz." diyerek açık açık halkı tehdit etti.

"KUR'AN CHP'NİN YOLU OLMAMALI"

CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt`un skandal açıklamaları sadece bundan ibaret değil. Bozkurt daha önce AK Parti'yi eleştirmek için Kur'an'dan örnek verip, devamında bunun bir hata olduğunu "Kur'an'ın CHP'nin yolu olmadığını" söyleyerek İslam`a olan düşmanlığını ortaya koymuştu.

“HAYIR ÇIKARSA DÜŞMANI DENİZE DÖKMÜŞ GİBİ SEVİNECEĞİZ”

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, katıldığı referandum toplantısında skandal açıklamalarda bulundu. Baykal, "Halk oylamasında 'hayır' çıkarsa, İzmir'de düşmanı denize dökmüş gibi sevineceğiz" ifadelerini kullandı.

Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa katılan Baykal "Cumhuriyetimizi o gün ilan etmişiz gibi. Hatta 9 Eylül 1922'de İzmir'de düşmanı denize döküp, kadınlarımızın kırmızı bezler üzerine ay ve yıldız çizerek diktikleri o sevimli bayrağımızı askerlerimizin vilayet konağının çatısına kadar heyecanla çıkıp diktikleri anda nasıl yüreğimiz kabarıyor, gözlerimiz doluyorsa o duygularla vatanı o gün kurtarmışız gibi... O sevinci yaşayacağız. O sevinci de 'hayır' diyenler olarak değil, yanınızda belki 'evet' demiş arkadaşlarınıza 'Gel buraya gel, bu senin de Meclisin, bu senin de Türkiyen, bu senin de Cumhuriyetin' diyeceğiz. Onları da kucaklayacağız, hep beraber o 23 Nisan'ı kutlayacağız." dedi.

“BUNLAR, BU İŞİN KARARGÂHINDA KUMANDASINI YAPAN İNSANLAR MI?”

Baykal, FETÖ`ye yönelik soruşturmalar kapsamında kamu personellerinin görevden uzaklaştırılmasına da değinerek, "120 binin üzerinde insanın işine son verildi. Bunlar, bu işin karargâhında olan, bu işin kumandasını yapan insanlar mı? Halen siyasi ayağı belli değil. Karinelerle, idari takdirle hukuki sorunları çözmeye kalktılar, 120 bin kişi işinden atıldı. İşten atılmanın yol açtığı tablo malum. Özel sektör de iş vermiyor. Çoluk çocuk, aile, borçlar, ödenecek taksitler, bin bir zorluk sıkıntı... Ne halin varsa gör. Böyle devlet olur mu? Böyle hukuk olur mu? Hala hukuk işlemeye başlamadı. Söz verdiler komisyon kurulacak. Komisyonun kim olduğu belli değil." şeklinde konuştu.

KUTU

SAVCILIKTAN BOZKURT HAKKINDA SORUŞTURMA

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt hakkında, 16 Nisan'da yapılacak referanduma ilişkin, bir televizyon programındaki açıklamaları nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan soruşturma başlatıldı.

SORUŞTURMA NEDENİ "HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK"

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, yaptığı açıklamada, bir televizyon kanalında yayınlanan "Halk Arenası" programında konuşan Bozkurt hakkında, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 216. maddesinde düzenlenen "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan soruşturma başlatıldığını bildirdi. Kocaman, Bozkurt'un, televizyon programında, "Diyelim ki 'Evet' çıktı, kimse heveslenmesin. Biz yine Samsun'dan başlarız, Amasya'ya gideriz, Sivas'a gideriz, Ankara'ya geliriz. Buradan İnönü'ye, Sakarya'ya, Dumlupınar'a... Ulan sizi İzmir'e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. Sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de bütün emperyalistleri de yine İzmir'den denize dökeriz." şeklindeki sözleri nedeniyle soruşturma başlatıldığını kaydetti.

 

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir