Silahlı market soygununda bir kişi tutuklandı

Silahlı market soygununda bir kişi tutuklandı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunana bir markete farklı tarihlerde "Silahlı market soygunu ve nitelikli yağma"  olayıyla ilişkisi olduğu iddia edilen kişinin tutuklandığı belirtildi.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, Diyarbakır'da bir marketler zincirinin 3 şubesine yönelik yapılan silahlı soygun, nitelikli yağma ve nitelikli yağmaya teşebbüs suçlarını gerçekleştirdiği değerlendirilen şüpheli bir kişi yakalandığı ifade edildi.

Açıklamanın devamında, “Yakalanan şahısla ilgili olarak yapılan çalışmalarda, şahsın bahse konu marketler zincirinin 11 Ocak 2017 günü Bağlar ilçesi Karacadağ Bulvarı üzerindeki şubesine ve 09 Şubat 2017 tarihinde ise Bağlar ilçesi Yusuf İslam Caddesi üzerinde bulunan şubesine yönelik olarak 'Silahlı market soygunu ve nitelikli yağma' olayını gerçekleştirdiği anlaşılmıştır. Şüpheli şahıs 13 Şubat 2017 tarihinde ise nitelikli yağma suçunu ilk olarak gerçekleştirmiş olduğu Bağlar ilçesi Karacadağ Bulvarı üzerindeki market şubesine, üzerinde kar maskesi ve pompalı tüfekle gözetlediği sırada, yapılan operasyon sonucu gözaltına alınmıştır.” denildi

Yakalanan zanlı, iki nitelikli yağma ve bir nitelikli yağmaya teşebbüs suçlarından sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildiği kaydedildi. (İLKHA) 

En Çok Okunanlar