İki günde üç patlama: 56 ölü

İki günde üç patlama: 56 ölü

KABİL - Afganistan'ın güneyindeki vilayetlerden Kandahar'da valilik misafirhanesine düzenlenen bombalı saldırıda 11 kişinin öldüğü, Kandahar Valisi Humayun Azizi ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin Kabil Büyükelçisi Cuma Muhammad Abdullah el-Kabi'nin de aralarında bulunduğu 15 kişinin yaralandığı bildirildi. Kandahar Emniyet Müdürü General Abdul Razzak, Vali Azizi'nin Büyükelçi Kabi ve diğer üst düzey yetkililerle valilik misafirhanesindeki toplantısı sırasında saldırının gerçekleştirildiğini söyledi. Bombaların misafirhanedeki koltukların altına yerleştirildiğinin belirlendiğini aktaran Razzak, toplantı başladıktan sonra bunların uzaktan kumandayla patlatıldığının tahmin edildiğini dile getirdi.

VALİ VE YARDIMCISININ DURUMU AĞIR

Razzak, patlama sonucu misafirhanenin ateş aldığını, saldırıda aralarında üst düzey yetkililerin de aralarında bulunduğu 11 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti. Cesetler yandığı için ölenlerin kimlik tespitinin yapılamadığı bilgisini paylaşan Razzak, olayda Vali Azizi ve Büyükelçi Kabi dahil 15 kişinin yaralandığını belirtti. Patlamada yaralanan vali ve yardımcısının durumunun ağır olduğu öğrenildi. Taliban saldırıyla herhangi bir ilişkilerinin olmadığını açıkladı.

KABİL'DEKİ ÇİFTE SALDIRIDA ÖLÜ SAYISI 45'E ÇIKTI

Afganistan'ın başkenti Kabil'de önceki gün peş peşe düzenlenen iki saldırıda ölenlerin sayısı 45'e çıktı. Afganistan Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, önceki gün Kabil'de gerçekleştirilen çifte saldırıda ölenlerin sayısının 45'e yükseldiği bildirildi. Ölenlerin 36'sının parlamentodaki güvenlik görevlileri olduğu kaydedilen açıklamada, 157 kişinin de yaralandığı vurgulandı. Çifte saldırı önceki gün Afganistan parlamentosu binası yakınında gerçekleşmişti. Saldırıyı Taliban üstlendi.

 

En Çok Okunanlar