Batı Türkiye'yi kıskacına almak istiyor

Batı Türkiye'yi kıskacına almak istiyor

RİYAD MAKAEV-DOĞRUHABER/ANALİZ

Geçen yıl çatışmalarla ve büyük devletlerin birbirine kurduğu tuzaklarla dolu geçti. Türkiye de bu tuzaklardan ve çekişmelerden nasibini aldı. Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişimi ne kadar inkâr etseler de Batı tarafından kurgulanmış bir girişim idi. Türkiye eski Türkiye olsaydı şu anda bu yazıyı yazıyor olmazdım ve siz de değerli okuyucularımız bu yazıyı okuyamazdınız. Türkiye İslam âlemi için gerçekten önemli bir devlet konumundadır. Diğer Müslüman devletler ve devletçikler bunu kabul etse de etmese de şu yaşadığımız dünyada İslam ümmetinin tek umudu ve tek kurtuluşu Türkiye'dir. Dünya ticaretini, ekonomisini, siyasetini ve dünya değerlerini biz tayin ederiz diyen Batı'nın İslam ümmetinin başına ördüğü çorabını atabilen ve onun yaralarından kurtulmaya çalışan tek ülke Türkiye'dir. Türkiye'de yaşanan tüm olumsuzlukların altında yatan neden işte budur.

DÜNYA DEĞİŞİYOR

Dünya tamamen değişiyor. Batı, teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte özellikle internet teknolojisiyle eskisi gibi dünyayı kontrol edemiyor. Artık kontrol ettikleri medya şirketleri eskisi gibi dünyaya yön veremiyor. İnsanlar medya şirketlerinden daha çabuk olaylardan haberdar oluyor ve kendileri analiz edebiliyor. Eskiden BBC, CNN ve yandaşları insanları yönlendiriyordu. Artık bu medya şirketleri eski gücünü yitirdi. Şimdi emperyalizmin elindeki bu dev medya şirketleri dezenformasyon yaymakla görevli. Özellikle Twitter ve Facebook üzerinden İslam ümmeti ile uğraşmaktadır. Maalesef, bugün herkesin elinde akıllı telefon ve internet bulunmaktadır. Maalesef diyorum çünkü insanlar gerçek bilgilerden daha çok dezenformasyon bilgilere ulaşabilmektedir. Bu yanlış bilgi tahmin edemediğimiz hızla dünyada yayılıyor. Batı böylece bir düzine devleti yıktı ve kaosa sürükledi. Ne yazık ki yıkılan ve kaosa sürüklenenler de İslam ülkeleri oldu. Batı böylece İslam düşmanlığını ortaya koymuş oldu. Demokrasi adı altında dayattığı tüm değerlerini İslam ümmetini birbirine düşürmek ve kaos yaratmak için dayattı. Yüz yıldan daha fazla uğraşarak bugünkü konumuna gelebilen Batı İslam âleminde bir ayda demokrasi getirmeye kalktı. Son on yıl içinde Batı'nın hayallerine Türkiye engel oldu.

TÜRKİYE İSTİHBARAT ÖRGÜTLERİNİN SALDIRILARI ALTINDA

Türkiye Mısır'da, Libya'da ve son olarak Suriye'de yaptığı yanlışlıktan döndü. Daha doğrusu ABD gemisinden indi ve kendine bir gemi yaptı. Çünkü Türkiye batan gemiye binmeyecek kadar akıllandı. Ama bu dönüşün bir bedeli olacaktı. Dolayısıyla, Türkiye'de PKK sorunu yeniden patlak verdi. Bir kaç kez darbe girişimi denendi. Türkiye buna direniyor. Suriye'nin kuzeyinde Batı ve israil'in güdümünde bir komünist Kürt devleti kurulmaya çalışılıyor. Türkiye bununla da mücadele etmek zorunda kalıyor. Suriye savaşından en çok zarar gören de Türkiye oldu. Türkiye ve Suriye sınırında oluşan güvenlik sorunu yüzünden sonuçta Suriye'ye girmek zorunda kaldı. Şimdi DAEŞ-PKK-PYD-FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadele etmek zorunda. Bunlar CIA kontrolünde olan sadece bilinen örgütler. CIA bölgede yıllarca çalıştığına göre bilemediğimiz bir sürü örgüt ve hücre evleri bulunmaktadır. DAEŞ'in bünyesinde bin çeşit örgüt ve dünyanın her tarafından toplanan insanlar bulunmaktadır. CIA sadece bir taraftır, bir de israil'in gizli servisi MOSSAD ve İngilizlerin gizli servisi MI-6 var. Bu istihbarat servislerinin birbiriyle paslaşarak çalıştıkları bilinmektedir. Direk deliller şu anda bulunmasa da Ankara'da suikasta uğrayan Rus Büyükelçi, İstanbul'da Reina'da yapılan silahlı saldırının arkasında da bu örgütlerin bulunduğundan hiç şüphem yoktur. Suriye'de veya Irak'ta DAEŞ örgütüne katılan bir genç böylece bir ülkenin prestijine yönelik nokta operasyonu yapacak kapasiteye sahip değildir. Türkiye, Rusya ve İran ile gözle görünür barış adımları atmaya başlayınca, Türkiye'de ve Rusya'da DAEŞ harekete geçmiş görünüyor. Türkiye ve Rusya arasında savaş çıkarmak için FETÖ'nün yaptığı uçak krizi bilinmektedir. İki ülke lideri bunun farkına varınca beraber hareket etmeye başladı ki ikinci darbe geç kalmadı iki ülkeyi birbirine düşürmek için Ankara'da suikast gerçekleştirildi. Bunun arkasında FETÖ'nün olup olmadığı önemli değildir. Kim olursa olsun CIA olmadan böylesi profesyonel bir suikast gerçekleştirilemez. ABD, Rusya'nın yüzden fazla diplomatını sınır dışı etti. Bu da Rusya'yı yanlış bir adıma sürüklemek için atılan bir adım idi. Ancak; Rusya, ABD'nin yeni Başkanı Trump koltuğa oturana kadar karşı adım atmaktan vazgeçti. ABD'nin yeni Başkanı bu ay koltuğuna oturunca ABD siyaseti değişmez ise bu suikastlar ve Türkiye üzerindeki oyunlar devam edecek gibi gözüküyor.

SONUÇ

Türkiye Ortadoğu'nun ve İslam ümmetinin ayakta duran tek kalesidir. Bu ülke düşerse İslam ümmetini bekleyen kötü günlerin tahmini bile korkunçtur. Bu oynanan oyunlarda hiç kimseye güven olmaz. Rusya ve İran bile bu oyunun içinde olabilir. Dolayısıyla Türkiye çok dikkatli olmak zorunda! Terörle mücadelesinde çok dikkatli olmalı ve olası suikastlar için tedbirler alınmalı. Türkiye'de iç karışıklık çıkarmak için her yolu deneyeceklerdir. Türkiye ve Türkiye halkı kim olursa olsun Kürt, Türk, Çeçen-Çerkez, Gürcü-Laz  hepsi bir olup bu emperyalist gücün karşısında tek ümmet olup kenetlenmeleri gerekiyor. Bunu ikinci bir kurtuluş savaşı olarak görmek gerekiyor. Bu gemi batarsa hepimiz beraber batarız. Ümmet kurtuluş savaşı veriyor…

En Çok Okunanlar