• DOLAR 5.811
  • EURO 6.429
  • ALTIN 272.9
  • ...
Halep`ten `son` mesajlar

Selim Ebu Nasır, kuşatılmış Halep`te bir dişçi. Pazartesi günü rejimin eline geçen Bustan el Kasr bölgesinde bir hastanede çalışıyordu. Esed ordusunun ilerleyişinden sonra o da muhaliflerin elinde kalan Ansari bölgesine kaçtı. İnternet üzerinden yayınladığı videoda bir ateşkes çağrısı yaptı. Nassar, muhaliflerin bölgelerindeki insani şartların çok zor olduğunu anlattı.

"Bölge her türlü bombardımana maruz kalıyor. 2 kilometre kareyi aşmayan bir bölgede çoğu sivil 80 bin kişi var... İnsanlar ateşkes istiyor" diyen Ebu Nasır sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu belki de son seslenişim. Umarım dünyanın bir tarafında biri beni duyar ve kendi hükümetlerine iletir ki bombardıman, savaş bu delilik durdurulsun. Biz yaşamak istiyoruz. Hayatı seviyoruz. Umarım bir daha görüşebiliriz."

Lina Şami, kuşatılmış bölgeden haber aktaran bir mimar. Sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından takip ediliyor. O da Twitter`de ‘son mesajı`nı yayınladı. ‘Halep`te bir soykırım tehlikesiyle karşı karşıyayız` diyen Şami en az 50 bin sivilin hâlâ kuşatılmış bölgelerde yaşadığını söyledi ve yardım talep etti.

Kaynak : Al Jazeera 

 
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir