• DOLAR 8.113
  • EURO 9.795
  • ALTIN 461.289
  • ...
Umre ödüllü `Kur`an Nesline Meal Sınavı` yapılacak

Kur`an Nesli Platformu  tarafından yapılan açıklamada, iki ayrı kategoride Türkiye geneli umre ödüllü “Kuran Nesline Meal Sınavı” temasıyla sınav yapılacağını duyuruldu.

11 Aralık`ta yapılacak sınava girmek için son başvuru tarihinin 17 Kasım olduğu bildirildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Kur`an Nesli Platformu Başkanı Beşir Şimşek, Kur`an'ın  kâinat kitabının ezeli bir tercümesi, insanlık âleminin terbiyecisi, hakiki mürşidi ve yol göstericisi olduğunu söyledi.

Kur`an'ın, maddi ve manevi, görünen ve görünmeyen âlemler kitabının bir müfessiri olduğunu belirten Şimşek, “Kur`an, bütün âlemlerin Rabbi olan Allah`ın kelamı, bütün varlığın ilahı ünvanıyla Allah`ın fermanıdır. Bu Kur`an ki, Hatemü`l Enbiya Hz. Muhammed Mustafa`in (sav) lisanıyla Rabbimizin insanlığa en büyük mesajı, bir hidayet güneşi olarak, karanlığa saplanmış dünyayı aydınlığa eriştirecek yegâne kitap, insanlık âleminin aradığı adaletin membaı, sevgi ve merhametin ta kendisidir.” dedi.

“Gündemimizi Kur`an-la tayin edip, zihinlerimizi Kur`an-ın nuru ile aydınlatmalıyız”

Öğüt alınması için gönderilen Kur`an'ın hiç şüphesiz okunması ve anlaşılması gerektiğine işaret eden Şimşek, “Hayatlar O`nunla yön bulmalı, günler ve geceler O`nunla nurlanmalıdır. Zaman geçtikçe gençleşen bu kitap, her Müslümanın ana gündemini teşkil etmelidir. Gündemin sürekli değiştiği, zihinlerin dünyevileştirilmeye çalışıldığı bu modern zamanda, gündemimizi Kur`an'la tayin etmenin, zihinlerimizi Kur`an'ın nuru ile aydınlatmanın gereğini anlamalı ve tüm çaba ve gayretlerimiz bu doğrultuda olmalıdır. Kur`an`ın sönmez ve söndürülemez bir güneş olduğunu tüm dünyaya haykıran Üstad Bediüzzaman`ın derdini dert edinen Kur`an Nesli Platformu, kurulduğu günden beri çalışmalarını, adına yaraşır bir şekilde, Kur`an ile beslenen bir neslin yetişmesi, Kur`an'ın okunması ve anlaşılmasında teksif etmiş ve birçok organizasyona imza atmıştır.” diye konuştu.

Sınav tarihi ve kategoriler

Şimşek, sınav tarihi ve kategorileriyle ilgili de şunları paylaştı:

“Kur`an ile olan bağımızı kuvvetlendirmeyi, herkesin bildiği ve en sık okunan surelerin daha iyi anlaşılmasına vesile olmak gayesiyle, iki ayrı kategoride Türkiye Geneli Meal Sınavı düzenlenecektir. Gerçekleştireceğimiz bu sınavda 29. ve 30. cüzlerle beraber, Yasin ve Hucurat sureleri ve Kur`an'da geçen Peygamber dualarının yer aldığı 3 bölümden oluşan “Kur`an Nesline Kur`an Pınarı” adlı kitap esas alınacaktır. Sınav başvuru tarihleri 17 Ekim-17 Kasım arası olup, sınav  11 Aralık Pazar günü saat 10.30`da gerçekleştirilecektir. Sınavda,16 yaşına kadar olanlar (2000 yılı ve üstü) 1. kategoride, 17 yaş ve üstü (1999 ve öncesi) olanlar ise 2. kategoride yarışacaktır. 1. kategoride yer alanlar kitabın ilk iki bölümünden, 2. kategoride yer alanlar ise kitabın tümünden sorumlu tutulacaktır. Sınavla ilgili ayrıntılı bilgiye, www.kurannesliplatformu.com   ve   www.mealsinavi.com  internet adreslerinden ulaşılabilir.”

Şimşek, dereceye girenlere başta umre olmak üzere birçok ödülün verileceği bu sınava, yediden yetmişe bay bayan tüm herkesi davet ettiklerini ifade etti. (İLKHA)


 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir