• DOLAR 5.797
  • EURO 6.495
  • ALTIN 277.84
  • ...
Bartın`da mahsur kalan 82 kişi kurtarıldı

Bartın'da etkili sağanağın yol açtığı sel nedeniyle bazı yollar ulaşıma kapandı. Kentin Orduyeri Mahallesi'nde köprünün altındaki karayolu ile Karaçay köprüleri su altında kaldı. Cadde ve sokaklarda su birikintileri meydana geldi.

Amasra ilçesine bağlı Göçgündemirci Köyü'nde dükkan ve otomobiller sular altında kadı. Heyelan nedeniyle, Amasra tüneli ulaşıma kapandı. Kurucaşile'de ilçe merkezinden geçen ırmağın taşması sonucu ev ve iş yerlerini su bastı.

Tekkeönü Köyü'nde ise sel sularına kapılan bazı otomobiller denize sürüklendi. Bazı büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar telef oldu. Bartın-Kurucaşile yolu da heyelan nedeniyle trafiğe kapandı.

Otobüste mahsur kalan 45 yolcu kurtarıldı

İstanbul-Kastamonu seferini yapan bir yolcu otobüsü de sel nedeniyle Amasra ilçesi Göçgündemirci Köyü mevkisinde köprü üzerinde mahsur kaldı.

İçerisinde yaklaşık 47 yolcu bulunan yolcu otobüsüyle buradaki 2 otomobildeki vatandaşları kurtarmak için AFAD ekipleri botla bölgeye ulaşmaya çalıştı. Ekipler, otobüs ve otomobillerde bulunan toplam 54 kişiyi iş makineleri ve botlarla kurtardı.

Midibüste 17 saat mahsur kaldılar

İstanbul'dan yakınlarının cenazesiyle beraber Kastamonu'nun Cide ilçesine giden bir midibüs sel ve yolda meydana gelen heyelan nedeniyle, Amasra ilçesi Göçgündemirci Köyü mevkisinde kaldı.

İş makineleriyle yolun açılmasının ardından, yolda 17 saat mahsur kalan 28 kişi ve midibüsün bagajındaki cenaze, AFAD ile Sahil Güvenlik Amasra Grup Komutanlığı ekipleri tarafından bulundukları yerden alındı.

Vali Dirim: Can kaybı yok

Vali Nusret Dirim, yaptığı açıklamada, kent merkezi ve ilçelerinde gece boyunca etkili olan sağanak sonucu oluşan selde park halindeki çok sayıda aracın sel sularına kapıldığını, vatandaşların mahsur kaldığını ancak can kaybı yaşanmadığını bildirdi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir