• DOLAR 8.565
  • EURO 10.152
  • ALTIN 498.29
  • ...
SON DAKİKA
Yıldırım milletvekillerini toplantıya, vatandaşları meydanları çağırdı

ANKARA: (AA Başbakan Binali Yıldırım, bugün öğle saatlerinde bütün milletvekillerini olağanüstü toplantıya çağırdığını bildirdi.

Başbakanlık resmi twitter hesabından, Başbakan Binali Yıldırım'a atfen paylaşımlarda bulunuldu. Buna göre, Yıldırım, "Bütün milletvekillerini öğlen saatlerinde olağanüstü toplantıya çağırıyoruz." ifadesini kullandı.

Ayrıca Başbakanlık resmi twitter hesabından bazı komutanların açıklamalarına da yer verildi. Paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

"Eğitim Kolordu Komutanı Korgeneral Faruk Şengün: 'Bu darbe girişimini kabul etmek mümkün değildir.' EDOK Muharip Birlikler Komutanı Korgeneral Metin İyidil, 'Biz devletimizin, milletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın emrindeyiz.' 8. Kolordu Komutanı Yılmaz Uyar, 'Biz Türk Silahlı Kuvvetlerinin emir komuta zinciri dışında yapılmış bu hareketi desteklemiyoruz. 8.Kolordu görevinin başındadır, milli iradeye ve devletimizin hiyerarşik yapısına bağlıdır."

Başbakan Yıldırım, "Saat 14.00 itibariyle Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Meclis milli iradenin sesi olarak burada gereken cevabı verecek." dedi.

Vatandaşlar meydanları boşaltmasın

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'nün darbe girişimi ile ilgili gözaltıların devam ettiğini belirterek, vatandaşların meydanları boşaltmamalarını istedi.

Yıldırım, sosyal medya sitesi Twitter hesabından, "Vatandaşlarımızın meydanlara toplanmalarını istirham ediyorum" notu ile 38 saniyelik bir video paylaştı.

Video görüntüsünde vatandaşlara seslenen Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Gözaltılar devam ediyor. Vatandaşlarımızın olay tamamen sona erinceye kadar meydanları terk etmemeleri, hatta sabah ışıklarında kalkan tüm vatandaşlarımızın da Ankara ve İstanbul öncelikli olmak üzere meydanlara toplanmalarını özellikle istirham ediyorum. Çalışmalarımız planlanan şekilde devam ediyor. İnşallah bu canileri, bu terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getireceğiz."

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir