• DOLAR 5.788
  • EURO 6.404
  • ALTIN 271.88
  • ...
Gürcü hasta  Rize`de gözlerine kavuştu

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Klinik Şefi Doç. Dr. Kemal Türkyılmaz, konu ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Gürcistan'da yaşanan 30 yaşındaki Tsıra Sebralidze gözlerinde ağrı hissetmesi sonucu hastanelerine başvurduğunu söyledi.

Birçok yabancının  üniversite hastanesini tercih ettiğine değinen Doç. Dr. Türkyılmaz, "Son yıllarda sağlık alanında gelişen teknolojiyle beraber özellikle göz alanında yurt dışından çok sayıda hasta Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni tercih ediyor. Biz de yaptığımız başarılı operasyonlarla hem bölgemize, hem ülkemize hem de yurt dışına sağlık turizmi imkanı sunuyoruz." dedi.

Türkyılmaz, Sebralidze`nin, gözlerini kaybetme  ile karşı karşıya kaldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sebralidze`den Gürcistan`da gittiği hastanede kendisinin üç ay içerisinde tedavi olmazsa gözlerini kaybedeceği ve ameliyat için yüksek bir maliyet gerektiğini öğrendi. Bunun üzerine ailesiyle tedavi olabilecekleri bir hastane aramaya başladılar. Yakınlarının tavsiyesi üzerine de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi olmaya karar veren Sebralıdze`ye, biz de yardımcı olabileceğimizi söyledik. Yaptığımız başarılı ameliyatla da hastamızın gözlerinde görme kaybını engelledik. Bir gün gibi kısa sürede tedavisini olup, sağlığına kavuştu.”

Tsıra Sebralidze`ın teyzesi Sevi Tsetshladze ise, "Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine buraya geldik. Buraya geldiğimiz için çok memnunuz. Çok mutluyuz. çok duacıyız. Gürcistan'da ameliyat için çok yüksek ücret istediler. Biz burada hem daha ucuza, hemde daha güzel şartlarda ameliyat olduk.   Doktorumuza ve bu imkanı sağlayanlara ve hastaneye adını verilen Recep Tayyip Erdoğan`a dua ediyoruz. Çok sağ olsun" diye konuştu. (İLKHA)


 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir