• DOLAR 5.777
  • EURO 6.362
  • ALTIN 270.9
  • ...
Şehit Aytaç`ın ailesine hediyemdir

Hamd şehitlere yüksek dereceler bağışlayan ve onları kendi katından nimetlendiren âlemlerin Rabbi olan Allah(cc)` a mahsustur.

Salat ve selam “ben Allah yolunda şehit olup dirilmeyi şehit olup tekrar dirilmeyi ve bunun böyle devam etmesini isterim” diyen peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa(sav)` nın ehli beytinin, eshabının, peygamberlerin üzerine olsun.

Benim güzel anam! Aytaç benim abim olduğuna göre sen de benim anamsın. Ve çok kıymetli Ablam ve abimin değerli çocukları. Güzel anam! oğlun Aytaç sağdır ve şehittir. Ve ben de buna rüyamla şehadet ederim. Değerli ablam ve abimin çocukları! eşin şehittir, babanız şehittir. “Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin onlar diridirler. Lakin siz anlayamazsınız.” Diyor yüce Rabbimiz. Şehadet müminlerin en büyük arzusudur. Benim de en büyük arzumdur. Ama Rabbim Diyarbakır`da güzel abime şehadeti nasip ederken, bana da şehadet yolunda zindanı nasip etti. Zindana girdiğim ilk haftamda rüyamda şehit abimi gördüm. Yerdeydi, kurşun yediği yerler açık diğer kısım beyaz bir örtüyle kaplıydı. Etrafında oturmuştuk. Üzgündük ona bakıyorduk. Gözleri birden oynamaya başladı hepimiz heyecanlandık. Sonra gözlerini açtı ve doğruldu.

O heyecanla abi sen ölmemiş miydin? Dedim. Bana cevap vermedi. Ben de şehid olacak mıyım? Dedim. İnşallah dedi ve uyandım. Arkadaşlara anlattım. Bir arkadaşının şehitleri rüyada uyanık görmesi davalarının hak olduğunu gösterir.  Benim abimin davası da hak ve kendisi de şehittir. Allah sevdiği kullara böyle lutf eder. Abime de şehadeti vermekle büyük bir lütufta bulundu. Değerli şehit abimin ailesi. Bu haberi size vermesi için aileme söyledim. Söyleyip söylemediklerini bilmiyorum. Geç olsa da ben de böyle bir yolla sizi haberdar etmek istedim. Eğer gönlünüzü biraz da olsa ferahlattıysam ne mutlu bana. Ey güzel anam, gönlün ferah olsun. Cennette Rahman`ın izniyle Aytacınla buluşacaksın. Uzak değil çok kısa bir zamanda. Ve abimin çok değerli eşi ve çocukları sizler de O`nun yolunu sürdürün ve o yolda yürüyün, yolun sonu yakındır. Ona kavuşmanız yakındır. Ey şehit Aytaç`ın dava arkadaşları! Onun davası sizlere emanettir. Size düşen bu emanete sadık olmaktır. Şehit gibi ölmektir. Şu satırları yazarken şehit abimin gülle seçilmiş bir kokusu güzel” diye başlayan ve “sizleri Rahmana ısmarlarken, sözümüz olsun. Düştüğünüz yerden kaldırıp sürdürmek davanızı, borcumuz olsun. Ektiğiniz tohumları yeşertmek ahdimiz olsun. Allaha emanet olun azizler. Yolunuz yolumuz; sonunuz sonumuz olsun.” diye bitiyor.

Ey şehit abimin ve benim güzel anam senin mübârek ellerinden saygı ve hürmetle öperim… Abimin çocuklarının gözlerinden öperim. Şehit abimin eşi ve bütün ailesine dava arkadaşlarına selam söylerim. Kendimden ve bütün Müslümanlardan tek ricam bu azizlerin pak ve temiz davalarına sahip çıkmalarıdır. Allah yar ve yardımcımız olsun. Son olarak şehitlerin ruhuna fatiha hediye edelim.

ALLAH İÇİN CANINI VEREN ŞEHİTLERİN RUHUNA EL FATİHA

Yunus Dönmez

1 No`lu T Tipi Kapalı Cezaevi / OSMANİYE

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir