• DOLAR 5.7
  • EURO 6.314
  • ALTIN 269.68
  • ...
O şimdi heval!

HÜSEYİN SAĞLAM / DOĞRUHABER / ANALİZ

PKK`nin bir yayın organı, geçen günlerde ilginç bir habere imza attı. Haberin konusu, Kamil ATAK`ın kardeşi M.Nuri Binzet idi.

Habere göre M.Nuri BİNZET, eline silah almış ve “halkını korumak” amacıyla hendeklere atlamıştı.

Buraya kadar her şey normal. İsteyen Hendeklere de atlayabilir, deveye hendek de atlatabilir.

Asıl dikkat çekici olan şey ise, Binzet`in kişiliği…

Cizre`de, içinde Kamil Atak ve Albay Temizöz`ün de bulunduğu bir Jitem davası vardı hani. Davanın omurgası ise “Gizli Tanıkın ifadeleri” üzerine kurulmuştu. 2009`da Paralel çete ve medya grubunun peydahladığı “Gizli Tanık”, ilginç ifadelerde bulunmuştu. Kurguya göre Kamil Atak insanları kaçırıyor, Albay Temizöz`e teslim ediyordu.

Temizöz de sorguladıktan sonra infaz edilmek üzere Kuştepe köyüne götürüp Hizbullah militanlarına teslim ediyordu. Sonrası malum… Önce infaz, sonra yer altına gömme merasimi…

Hatta sevgili gizli tanık, istenirse Kuştepe`de cesetlerin gömülü olduğu yerleri bile gösterebileceğini belirtiyordu.

Gizli tanık ifadeleri bayağı heyecan uyandırmıştı Paralel medyada. Çünkü Kayseri`de belge sızdırmakla suçlanan Paralel menşeli iki asker, Temizöz`ün gazabına uğramış ve tutuklanmışlardı o günlerde. Bu ifadeler, Temizöz`ü terbiye/tasfiye etmek için bayağı işe yarayacaktı.

Paralel medya, PKK medyası, dönemin çakma İslamcı medyası vs vs… Hep bir ağızdan başladılar “Hizbullah-Jitem ilişkisi” haberlerine.

Sonra “Gizli Tanık” yer gösterdi, Kuştepe`de kazılar yapıldı, 20 parça kemik bulundu. Kemikler önce Cihan haber ajansı muhabirlerine koklatıldı, ardından Zaman`ın laboratuarlarında incelenmeye alındı. Durum pozitif çıkınca İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Sonrası malum. Kemikler kaplumbağa da dahil çeşitli hayvanlara ait çıktı. Bu durum hem Paralel medyanın, hem de gizli tanıkın ilk çakılması olmuştu.

Sonra “Gizli Tanık” deşifre oldu, M.Nuri Binzet olduğu anlaşıldı. Gasp ve hırsızlık maceraları sonucu kodese düşmüş, Atak ailesi de onu sahiplenmemişti. Paralel, Binzet`in bu durumunu kumpasa çevirmişti. Sonra Atak ailesi bir karşı atak yapmış olmalı ki, “Gizli Tanık”, tanıklıktan vazgeçti. Üstelik Kuştepe köyü de Paralel yalanlarının aksine

Hizbullah`la ilişkisinin olmadığı ortaya çıktı.

Ve bu aralar M.Nuri Binzet yine sahnede. Bu kez “Hendekçi” kimliğiyle!

Acaba Atak ailesinden yeni bir şamar mı yedi?

Yoksa Paralel-KCK ilişkisi/anlaşması gereği Binzet, Paralel direktiflerin sonucu mu hendeğe atladı, bilmiyoruz.

Ama bildiğimiz bir şey var; Paralel`in gözbebeği haline gelen M.Nuri Binzet artık hendekçi. O artık Heval!

Ha bu arada kamuoyunda “Jitem davası” diye nam salan Temizöz davasının sonuç itibariyle neden fos çıktığını da anladınız herhalde!

Paralel kumpas güdüsüyle açılan bir davadan tabii ki Jitem çıkmaz. Çıksa çıksa Kuştepe çıkar, Kaplumbağa kemikleri çıkar, kemikleri koklamakla ünlü iki ayaklı köpekler çıkar.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir