• DOLAR 8.765
  • EURO 10.309
  • ALTIN 491.78
  • ...
Yeni kabine listesi bugün açıklanabilir
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz hafta salı günü 64. hükümeti kurmakla görevlendirilen Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun, bugün kabine listesini Cumhurbaşkanı Erdoğan`a sunması, akşam saatlerinde ise yeni kabine listesinin açıklanması bekleniyor.

AK Parti kulislerine göre, yeni kabinede, kendini kanıtlamış deneyimli isimlerle, başarılı ve genç isimler harmanlanacak.

AK Parti`nin 13 yıllık iktidarında hükümet kurulma süreçlerinde bir teamül oluştuğunu vurgulayan kaynaklar, bu teamüllerin yine işletileceğini, bölge ve il dengesi kriterinin de mutlaka göz önünde bulundurulacağını söylüyor.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi büyük kentlerin ‘tek bakan` kriterinden istisna tutulacağını belirten kaynaklar, 11`in üzerinde milletvekili çıkarılan illerden 1`den fazla bakan olabileceğini ifade ediyor. 1 Kasım`da rekor oy oranına ulaşan illerin milletvekillerinin de, bakanlık konusunda bir adım önde oldukları dile getiriliyor. Kabinenin şekillenmesinden sonra AK Parti yönetimi de yeniden belirlenecek, parti yönetiminden bakanlıklara kaydırılan isimlerin yerlerine atama yapılacak. Meclis komisyon başkanlıkları içinse, 4 ve üzerinde milletvekili çıkarılan illerden isimler belirlenmesi bekleniyor.

KAPSAMLI GÖRÜŞME
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu`nun salı gününden bu yana yoğun programları nedeniyle, kabine üzerinde ikili istişareye pek fazla zaman bulamadıkları, o nedenle bugünkü görüşmenin kapsamlı ve detaylı olacağı vurgulanıyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir