• DOLAR 5.806
  • EURO 6.453
  • ALTIN 274.95
  • ...
Kars`ta Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi

Peygamber Sevdalıları Platformu Doğu ve Karadeniz Koordinatörlüğü Kars Temsilciliği tarafından “Eşsiz Önder Hz Muhammed” temalı Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Sunuculuğunu Cihan Karakoç`un yaptı etkinliğe katılan halka, gül suyu ve şeker ikram edilirken salonun hınca hınç dolduğu görüldü.

Program, Ali Yasir Hoca`nın Kur`an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Grup Vahdet mevlithanlarının okuduğu Mevlid-İ Şerif esnasında getirilen salavatlara halk eşlik ederken Grup Vahdet sanatçılarından Mehmet Noğay`ın seslendirdiği ilahilerle program devam etti.

Daha sonra Araştırmacı-Yazar Cengiz Aydın, Hz Muhammed`in ve ashabının hayatından kesitler sunarak bugünün Müslümanlarının Hz Muhammed`in davasına sıkı sıkıya bağlanması gerektiğini belirtti.

Aydın, konuşmasının devamında, ahirette Mahkeme-i Kübra`nın kurulacağını, herkesin orada dünya hayatında yaptıklarından dolayı hesap vereceğini vurguladı. Ahiret yurdunda sıkıntı yaşanılmaması için bugünden hazırlıkların yapılması gerektiğini belirten Aydın, Kur`an`a ve Resulullah`ın sünnetine sıkı sıkıya tutunulması gerektiğini ifade etti.

Program, seslendirilen ilahilerin ardından, Tahir Güler Hoca`nın yaptığı dua ile son buldu. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)


 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir