• DOLAR 13.403
  • EURO 15.203
  • ALTIN 793.299
  • ...
Bakan açıkladı! TİB yeniden yapılandırılıyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, konuk olduğu AA Editör Masası'nda Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın bir takım personelin yetkilerini aşmasından ötürü yıpratıldığını dile getirerek kurumun farklı bir yere taşınarak yeniden yapılandırılacağını söyledi.

Bakan Elvan'ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle;

YETKİLERİN AŞILMASI KURUMU YIPRATTI

Elvan, "Başkanlık çok iyi niyetlerle kurulmasına rağmen zaman içerisinde maalesef belki oradaki çalışan personelin de kendi yetkilerini aşarak birtakım uygulamalara girmeleri, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığını zayıflattı ve yıprattı" dedi.

TİB YENİDEN YAPILANDIRILMALI

Elvan, "Hükümet olarak Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının mutlaka yeniden yapılandırılması gerektiğine inanıyoruz. Bu çerçevede çalışmalarımızı tamamladık. Bu çalışmalarımızı inşallah kısa süre içerisinde Bakanlar Kurulunda konuşur, tartışırız. TİB'in yeniden yapılandırılmasına yönelik adım atmış oluruz" dedi.

FARKLI BİR YERE TAŞINMALI

Elvan, "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının mevcut binasından çıkarılıp farklı bir yere aktarılması gerektiğine de inanıyoruz. Çünkü orada ne yapıldığını açıkçası bilemiyoruz" dedi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir