• DOLAR 5.927
  • EURO 6.542
  • ALTIN 284.34
  • ...
Batman'da Stratejik Plan Çalışmaları toplantısı yapıldı

Batman Kültür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda 3 gün devam eden 2015-2019 stratejik plan çalışmaları bilgilendirme toplantılarına, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş ve okul müdürleri katıldı.

2015-2019 Stratejik Plan Çalışmaları ile eğitim kurumlarının hali hazır durum bilgisini alma, veri oluşturma ve ileriye dönük hedef belirleme konularında, okul idarecilerine bilgilendirme yapıldı.

Stratejik Plan Çalışmaları bilgilendirme toplantısında, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik bir konuşması yaptı.

Çelik; “Stratejik planın demokratik yönünü önemsiyorum. Kurumlarımızdaki durumu analiz ederken, zayıf ve güçlü yönlerimiz, avantaj ve dezavantajımız hangisi, bunların hepsini katılımcı yöntemlerle belirlememiz gerekiyor. Stratejik planlama, geleceğe yönelik ulaşmak istediğimiz hedefin tablosunu oluşturma, ama aynı zamanda, o noktaya ulaştıracak teknik ve yöntemin belirlendiği, kararlaştırıldığı dokümanlardır. Stratejik planlama bir yönetim felsefesidir, kurumun önünü görebilmek, düşünebilmektir. Stratejik planlama, 1-2 saatlik bir süreç değildir, emek harcanması gereken uzun soluklu, ilmik ilmik dokunması gereken bir süreçtir. Adım adım gidilen yolda, güçlü bir irade ortaya koymaktır. Stratejik planlama aynı zamanda bize ve topluma mesaj veren güçlü bir iradenin beyanıdır. 2015-2019 Stratejik Plan Çalışmaları ve sürecinin hepimize ve Batman’a hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Program stratejik plan görevlilerinin sunumuyla devam etti. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir