• DOLAR 17.933
  • EURO 18.41
  • ALTIN 1039.38
  • ...
İstanbul`a 10 ayrı yere cep otogarı yapılacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

İstanbul Otopark İşletmeleri'nin (İSPARK) Alibeyköy'de kullanıma sunduğu cep otogarı, yılda 1,3 milyon vatandaşa hizmet veriyor.

İSPARK'tan yapılan açıklamada, cep otogarının son teknolojik sistemle donatıldığı belirtilerek, günde bin 600'den fazla seferin uğrak noktası olduğu kaydedildi. Otogar kapsamında hizmet veren otoparkın ilk 30 dakika ücretsiz olduğu aktarıldı.

Alibeyköy'ün ardından Avrupa yakasında Esenler, Sefaköy, Bahçeşehir, Silivri'de iki cep otogarının projelendirildiği kaydedilen açıklamada, Anadolu yakasında ise Ataşehir, Kavacık, İMES Ataşehir ve Pendik'e cep otogarı yapılacağı bilgisi verildi.

Harem Otogarı'nın Ataşehir'e taşınacağı anımsatılan açıklamada, projenin yakın zamanda bitirilerek, bağlantı yollarındaki otobüs aktarma istasyonlarındaki yoğunluğun azalacağı anlatıldı.

Açıklamada, vatandaşların rahat ve güvenli yolculuk yapması için hizmete alınan cep otogarlarıyla ilgili şu değerlendirmelere yer verildi:

"Otogarların kent merkezinin dışına çıkarılması amacıyla başlanan proje devam ediyor. Kısa süreli yolcu indirme-alma noktası olan otogarda sunulan imkanlar yoğunluğu artırdı. Vatandaşlar modern ve teknolojik sistemleri barındıran taksi servis gibi ulaşım imkanları olan otogarı tercih ediyor. Cep otogarının bünyesinde idari bina, kafeterya, bekleme salonu, otobüs acenteleri, servis ve taksi durakları ile ziyaretçilerin kısa süreli parklanma yapabileceği otoparklar bulunuyor. Çocuk oyun parklarının da yer aldığı otogarda, İSPARK personeli hizmet veriyor."

Bu haberler de ilginizi çekebilir